Související zápasy

3. liga dorostenců poprvé doma

V sobotu 14.1.2023 naší dorostenci odehráli první domácí turnaj 3. ligy. Soupeři pro tento den byly týmy FBK Kobra Tatran Hostinné a FBC Dobré. Cílem byl boj o posun v tabulce do top 3.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO B - FBK KOBRA TATRAN HOSTINNÉ

5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Kluci byli na začátku utkání mírně nervózní, a tak naše akce nebyly úplně pro soupeře nebezpečné. Přesto náš výkon zdobila rychlost a hra na míčku. Bohužel se tento fakt nepodařilo proměnit ve vedení, a naopak skóre otevřel ve 3. minutě soupeř. Kluci se postupně uklidnili a začali tvořit hru. To přineslo své ovoce v 11. minutě, kdy vyrovnal T. Vopařil (J.Udržal) a za 45 sekund otočil stav F. Mareš hezkou střelou z obrané pozice.

Druhá část byla velmi podobná té první a bohužel došlo dokonce k vyrovnání. Ale nám se podařilo opět jít do vedení po krásném uvolnění P. Plašila po přímé nahrávce T.Vopařila. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, a tak těsně před přestávkou navýšil rozjetý P. Plašil (J. Pospíšil).

Do třetí části šli kluci s vědomím, že je to ještě dlouhý zápas, ale věděli, že když si udrží svoji hru, dotáhnou zápas do vítězství. Po úspěšném ubránění oslabení se opět pustili do tlaku a ten přinesl pojistku, kdy Tadeáš Štarha (T. Vopařil) vyběhl od mantinelu na osu hřiště a umístil míček pěkně k tyčce. Závěr utkání nepřinesl velký tlak soupeře, a tak naši kluci zdárně brali 3 body.

Vyloučení: 1:0, využití: 0:0

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO B - FBC DOBRÉ

4:8 (1:1, 0:4, 3:3)

O celku FBC Dobré jsme věděli, že mají svůj výkon postavený na dvou výraznějších hráčích, které je nutné pohlídat. To se našim klukům poměrně dobře dařilo a zbytek pochytal při svém debutu Adam Koudelný. Bohužel jedna z těchto šancí prošla a soupeř šel do vedení. Vyrovnání zařídil J, Kulhavý, který pro pěkném individuálním průchodu zavěsil.

Do druhé třetiny jsme nastupovali s pokyny chránit více předbrankový prostor a zkusit proměnit šance, které na naší straně určitě byly. Kluci makali, snažili se hrát aktivně, ale skóre měnil pouze soupeř. Postupně odskočil až na rozdíl čtyř branek. Nás brzdila především nepřesná koncovka a nepřeberné množství backhandových přihrávek, které většinou končily na čepelích protivníka.

Do poslední třetiny jsme šli s pokyny a odhodláním, že není všemu konec a stav lze otočit. V obratu nás přibrzdilo oslabení, které znamenalo další gól v naší síti. Pak kluci zahájili ofenzívu, kdy postupně T. Štarha (J. Kulhavý), L. Miláček (F. Mareš) a J. Udržal (T. Vopařil) snížili na 4:6. V tuto chvíli to vypadalo, že obrat není daleko. Bohužel se nepodařilo uhlídat hráče s číslem 7 (D. Dostála), který soupeři vítězství pojistil. Třetina sice skončila remízou, ale manko druhé části nás stálo lepší výsledek.

Vyloučení: 1:1; využití: 0:1

Hodnocení trenéra: „Turnaj hodnotím dobře, protože tým byl poskládaný z poloviny dorostenců a pak ze starších žáků, kteří jsou někdy téměř o tři roky mladší než soupeři. Přesto hrajeme jako jeden tým, hra má svůj styl, rychlost a určitě je i divácky zajímavá. Kluci se posouvají, nyní držíme pěknou pátou pozici, ale na top 3 ztrácíme jeden bod. Je to vyrovnané. Porazit můžeme určitě kohokoliv a druhá část sezóny slibuje drama.