Související zápasy

2. liga dorostenců

Druhé kolo dorosteneckého Béčka se konalo 4.11 a 17.11 V Hradci Králové v Kuklenách. Čekala nás porce čtyř zápasů. Našimi soupeři byli FBC DONAP Česká Skalice, FBC Dobré, Sokol Chlumec nad Cidlinou a FBC Hradec Králové B.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBC DONAP Česká Skalice 5:2
(1:2, 2:0, 2:0)
Nejlepším hráčem ze strany OT v tomto utkání byl Tomáš Vaňous 3+1 bodů.

Prvním našim soupeřem byl FBC DONAP Česká Skalice. Soupeř byl od začátku aktivnější a už v druhé minutě jsme inkasovali. Postupně jsme vyrovnali hru, ale obdrželi jsme druhý gól. Do konce první třetiny se nám povedlo snížit na 1:2. V druhé třetině se nám vrátil klid na florbalky a vstřelili jsme dvě branky. Do třetí třetiny jsme vstupovali s jedno gólovým náskokem za stavu 3:2. Třetí třetina byla ze strany našeho soupeře nervóznější a nám se povedli vstřelit ještě dva góly a zakončit toto utkání vítězně. Naše mužstvo předvedlo svou sílu a nakonec jsme obrátili výsledek k našemu prospěchu.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBC Dobré 15:5
(3:2, 5:1, 7:2)
Nejlepším hráčem ze strany OT v tomto utkání byl Petr Plašil 3+2 bodů.
Našim druhým soupeřem byl tým FBC Dobré. Začátek zápasu nám opět soupeř dělal trochu problémy. Neodehráli jsme ani tři a půl minuty a prohrávali jsme 0:2. Podařilo se nám ovšem vyrovnat hru a na konci sedmé minuty střelit první gól do branky soupeře. Od tohoto okamžiku jsme již byli lepší a lepší. Vrátil se nám klid na hole a zároveň jsme ztratili nervozitu. Do konce první třetiny se nám podařilo přidat ještě dva góly a rychle jsme vedli 3.2. Než jsme se stačili rozkoukat v druhé třetině opět bylo vyrovnáno na 3:3. Náš tým to ovšem nerozhodilo a opět jsme začali předvádět rychlou kombinační hru se kterou měl náš soupeř velké problémy a po zásluze jsme zakončili druhou třetinu v poměru 8:3 v náš prospěch. Ve třetí třetině jsme přidali ještě úctyhodných sedm branek a soupeři dovolili vstřelit pouze dvě. Toto utkání jsme vyhráli v poměru 15:5.

Čtrnáct dní uteklo a my jsem ve sváteční den 17.11 mířili opět do Hradce Králové do místní části Kukleny

FbK Orlicko -Třebovsko B vs. Sokol Chlumec nad Cidlinou 3:4
(0:0, 1:0, 3:3)
Nejlepším hráčem ze strany OT v tomto utkání byl byl Petr Marhold 0+2 bodů.

Našim prvním soupeřem v tento den byl Sokol Chlumec nad Cidlinou. Zápas byl od první chvíle vyrovnaný a naši kluci hezky kombinovali. Bohužel to nevedlo ke vstřelení gólu. Toto se ovšem nepodařilo ani našemu soupeři, a tak první třetina po mnoha šancích na obou stranách skončila smírně 0:0. Ve stejném tempu i ve stejné kvalitě pokračovala i druhá třetina. Po našem zaváhání v obraně jsme obdrželi první gól. Do konce druhé třetiny se již nic nového nestalo, a tak skončila v náš neprospěch 0:1. Ve třetí třetině se hrála opět vyrovnaná hra až do 34 minuty, kdy jsme dostali druhý gól. Neutekla ani minuta a půl a soupeř přidal třetí gól do naši sítě. V tu chvíli byl náš tým na dně. Nicméně jsme ne sklopily hlavu a bojovali dál. V a 38 minutě jsme snížili na stav 3:1 a hned za dvě minuty na 3:2. To soupeře rozhodilo na tolik, že si vzal timeout. Soupeři se opět povedlo nám dát gól na 4:2 na což jsem stihli odpovědět v čase 44:59 vstřeleném gólu a tím zápas i skončil naší prohrou 4:3. Odehráli jsme solidní zápas ale soupeř byl lepší.

FBC Hradec Králové B. vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 9:5
(2:4, 2:0, 5:1)
Nejlepším hráčem ze strany OT v tomto utkání Erik Borek 1+2 bodů.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili v bojovném duchu a v optimistické náladě. Hrál se pohledný zápas a my jsme byli ti, kteří převážně drželi míček na svých florbalkách. To se projevilo i na naši hře a my jsme již v sedmé minutě vedli 3:0. Soupeř maličko přidal a začal se hrát vyrovnaný zápas. Nicméně jsme opět udělali malé chyby v nepokrytí hráče před naši brankou a obdrželi dva góly. Stav byl najednou 3:2. Nám se ovšem podařil vstřelit ještě jeden gól a tím tak zakončit první třetinu za stavu 4:2. Hned po vstupu do druhé třetiny jsme již po 14 vteřinách dostali gól na 4:3. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Soupeř přitvrdil hru u mantinelů a tím se dostával do oslabení, které jsme my nedokázali využít. Po dvou nevyužitých přesilových hrách přišel trest a my dostali sedm vteřin před koncem druhého dějství branku, která znamenala vyrovnání na 4:4.
Ve třetí třetině jsme nejprve v čase 30:09 obdrželi první gól a v čase 30:27 druhý. Z vyrovnaného stavu jsme najednou prohrávali 6:4. Soupeř pokračoval stále v houževnatější tvrdší hře, která nám ,, tzv. nechutnala". Přistoupili jsme na soupeřovu hru a dostali jsme další dva góly na 8:4. Sice se nám podařilo snížit na 8:5, ale hrálo se převážně čtyři na čtyři a nám se již nepovedl obrat. Navíc jsme dostali ještě jeden gól a toto utkání prohráli 9:5.

Hodnocení trenéra: „Závěrem bych chtěl poděkovat všem klukům za přístup ke všem čtyřem utkáním a pěknou kombinační hru. Vyzkoušeli zápas ,kde jsme byli dominantní a zápas, kdy nás soupeř trochu zlobil, přesto jsme ho porazili. Dále zápas, kde jsme tlačili, ale nebyli tak důslední v koncovce a nedokázali tak úsilí proměnit v naše vítězství.
Vyzkoušeli jsme i hru, kdy je soupeř houževnatější a kdy se hraje na tenké hranici pravidel. Sami víme, kde jsme se zlepšili a kde se musíme ještě zlepšovat. Ještě jednou všem moc díky.“s pozdravem Rosťa Plašil