Související zápasy

1.liga dorostenců PLAY-OFF

Na víkend 16-17.3. připadly první vyřazovací boje nejvyšší dorostenecké soutěže. Na náš tým dorostenců připadl celek Horní Počernice ORKA. Systém play-off se hraje jeden zápas na domácí půdě a hned druhý den na hřišti soupeře.

1.zápas
FbK Orlicko-Třebovsko - Horní Počernice Orka 1:6

Na sobotu 16.3.2024 vyšel první zápas, který se musel díky zaplněné domácí hale v České Třebové, konat v Dolní Dobrouči. Tento víkend byl na konci našich jarních prázdnin, a tak v sobotu v sestavě někteří hráči chyběli z důvodu návratů z lyžování. První třetina byla „oťukávací“ a soupeři se poměrně brzy podařilo jít do vedení. Nervozita, neklid a herní výpadek byl cítit každou chvíli. V 10. minutě se našemu celku po dlouhé přihrávce J. Ludvíčka podařilo vyrovnat díky brance T. Vaňouse. Druhá třetina se od první příliš nelišila, ale na naší straně přibývalo nepřesností a soupeř jednu z nich využil. Třetí třetina vyšla více soupeři, který relativně brzy šel do vedení o tři branky. Kluci sice bojovali, ale hře chyběla lehkost a soubojům důraz. Škoda závěrečných minut, kde jsme inkasovali ještě další dvě branky a odveta se tím značně zkomplikovala.

2.zápas
FbK Orlicko-Třebovsko - Horní Počernice Orka 4:3

V neděli se kluci vydali do Prahy s odhodláním vyhrát a zkusit výsledek zvrátit. Sestavu rozšířili navrátilci, a tak snad jedinou komplikací mohl být pozdní večerní začátek zápasu. Vstup do utkání nám moc nevyšel a po jedné minutě ORKA skórovala. Kluci se nenechali rozhodit a za 36 sekund vyrovnal L. Miláček za asistence M. Kvapila. Hra se postupně vyrovnala, ale Orka šla v polovině první třetiny opět do vedení. Následně kluci začali lépe využívat hřiště a začali vyhrávat osobní souboje. Přesto Orka vstřelila branku na 3:1. Naštěstí přišla rychlá odpověď v podobě snížení J. Kulhavého za asistence L. Miláčka. Tito starší žáci se začínali rozehrávat. Druhá třetina přinesla opět vysoké tempo a nám to sedělo více. Soupeř ztrácel jistotu na míčku a kluci to potrestali vyrovnáním M. Bouška za asistence M.Kvapila. V této fázi zápasu jsme měli více ze hry, ale branky tak rychle nepadaly. Lehce po polovině zápasu se podařilo M.Kvapilovi (M.Boušek) vstřelit gól a náš tým šel do vedení. Třetí třetina přinesla v úvodu trestné střílení, které vychytal brankář Š. Rozlívka. Dále soupeř nevyužil ani oslabení, a tak si kluci postupně šli za vítězstvím. V závěrečné fázi byly označkovány branky na obou stranách, ale stav se již nezměnil.

Hodnocení trenéra: „Play-off je pro každého hráče vyvrcholení celé sezóny. Naši kluci si náramně atmosféru dvojzápasu užili. První utkání bylo poznamenáno dozvukem jarních prázdnin. Nikdo nic nevypustil, ale plné zápasové tempo přišlo až o den později. Je fajn zakončit vše vítězstvím. Podle mě bylo zasloužené. Celý tým ukázal, že může hrát i s týmy v horní části celé tabulky. Loučící se hráči 2007 tímto předali žezlo mladším a starší žáci, kteří již s námi hráli, získali cenné zkušenosti pro další ročníky. Nedělní zápas naplnil naše logo OT - we are one team.“