• Liga starších žáků - MODŘÍ, 5. kolo
  • neděle 8.12.2019 09:40
  • Sportovní areál Jičín

Reportáž k utkání

První zápas jsme hráli proti Sokol Pardubice B. Naši hráči byli od začátku aktivnější. Také Pardubice měly své šance, ale poměrně jistě jsme zvítězili 3:1 (góly: Matoušek, Broulík, Kovář), když gólová korekce soupeře přišla až v poslední minutě zápasu. Škoda pro mě, jako brankáře, nula byla blízko :-). První zápas je vyhraný a je dost pravděpodobné, že se ve 2. koši udržíme, což je náš první malý cíl. Přeci jen jsme do něj postoupili poprvé.

Druhý zápas proběhl proti domácímu FBK Jičín. Viděno z branky, šlo o zápas naprosto vyrovnaný, u obou týmu byla znát snaha o vítězství. Naštěstí se nám zase podařilo vstřelit první gól a postupně jsme si i zde vybudovali náskok 3:0, když Máca Matoušek zaznamenal hattrick. Sice jsme pak na minutu vypadli z role a dostali dva góly, ale třetí gól už nepadl a tak bereme i druhou výhru. My hráči začínáme přemýšlet o 1. koši.

Třetí zápas hrajeme proti Dobrušce a my tušíme, že nás čeká nejsilnější protivník. A taky že byl. Dobruška byla o něco lepší na míčku než my, ale naštěstí se jí nedaří dát gól, a tak po úniku našeho hráče jdeme i potřetí do vedení. Netrvá to dlouho a Dobruška po minutě dorovnává na 1:1, dál se pak zápas přelévá jako pivo ze sudu do sklenic alkoholiků. Druhý gól však patří nám a z brejků pak dotvoříme skóre na konečných 4:1 (góly: Kulhavý 2x, Lána, Kovář), což nám přináší postup do prvního koše a to je vážně super. Vždyť před dvěma měsíce jsme byli v koši čtvrtém!

Do posledního zápasu proti Fbc Sokol Předměřice nad Labem jdeme s tím, že si chceme odnést čtyři výhry. Po 12 sekundách od začátku zápasu dostáváme gól a trenér zuří, trochu to vypadá na sebeuspokojení z postupu. Za minutu se nám však daří vyrovnat na 1:1 a pak už ubojujeme výhru 3:2 (góly: Kulhavý, Švejda, Kovář). Domů si tak opravdu vezeme čtyři výhry nad silnými soupeři.

Za mě byl tento turnaj super, všichni jsme do hry dali maximum. Mně se dařilo jako nikdy, slovy trenéra: “nejlepší gólman turnaje” :-).