10 dní florbalu  |  14. srpen 2018

Ohlédnutí za akcí 10 dní florbalu

Ohlédnutí za akcí 10 dní florbalu

Letošní 11. ročník, který se konal tradičně na zimním stadionu v České Třebové v termínu od 18. do 27.5. opět trhal pár rekordů, pobavil mnoho lidí a přivedl mnoho dětí sportovat.

První den této desetidenní akce přinesl otevřené tréninky, kde děti i rodiče, jak z našich řad, tak i široké veřejnosti, měli možnost si vyzkoušet o čem tento sport je a jak se trénuje. Sobota byla věnována turnaji OT legend, kam přišlo na 30 skončivších členů OT a opět se společně setkali, kde jinde než na hrací ploše a zahráli si. Veřejnost a její tradiční turnaj byl umístěn do první neděle. Přihlásilo se celkem 11 týmů, které odehrály kvalitní zápasy systémem 3+1.

Od pondělí do čtvrtka patřila dopoledne již tradičně základním a středním školám a opět padly rekordy v počtech týmů a sportujících dětí. Dokonce i dvě menší hřiště, na kterých se hrálo, byla nahrazena třemi. Za zmínku stojí turnaj 8. a 9. tříd základních škol, kde se zúčastnilo celkem 24 družstev z 19 škol! Navštívit nás také přijel náš partner SALMING, který právě osmákům a deváťákům na stadionu půjčoval hokejky, boty a další vybavení, které si zde mohli vyzkoušet. Díky zkušenosti z předešlých ročníků, jsme v úterý opět na program zařadili rodinný florbalový víceboj, kde se tříčlenné rodinné týmy utkaly ve florbalových dovednostech. Opět se tento víceboj vydařil a děti i rodiče odcházeli s úsměvy na tvářích. Ostatní dny patřily firmám a také přátelským zápasům.

Pátek dopoledne a školky, to je další z tradic 10 dní. 150 dětí se vystřídalo na ploše zimního stadionu. 40 pořadatelů mělo pro děti nachystáno mnoho her na různých stanovištích. Druhá sobota přinesla nový turnaj – Turnaj SENS v nájezdech, kterého se zúčastnilo 18 družstev, respektive 18 dvojic ve složení golman + hráč, kteří bojovali se o velmi lákavou finanční výhru. Vítězství si odvezli pánové z Mladé Boleslavy Josef Pluhař a Daniel Körber. Závěr akce již pošesté patřil klubu a našim nejmladším hráčům.

Velmi děkujeme všem, kteří nám s akcí pomáhají a jsou nám partnery při tomto florbalovém festivalu v České Třebové. Rok 2019 bude ve znamení 12. ročníku,  a tak doufáme, že nás opět poctíte svou návštěvou.

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF