Starší žáci  |  30. prosince 2021

Starší žáci zakončili podzim turnajem v Hořicích

Starší žáci zakončili podzim turnajem v Hořicích

Poslední adventní neděli zamířil v brzkých hodinách tým starších žáků do města legendárních trubiček - Hořic. Zde chtěl zabojovat o postup do prvního koše. V cestě stály týmy FBK Draci Hořice, FbC Sokol Předměřice n/L, FLORBAL Litomyšl, FbC Hradec Králové B.

FbK Orlicko-Třebovsko A - FBK Draci Hořice 9:1
(4:0, 5:1)

Začátek utkání byl v režii našich hráčů, ale nedařilo se vstřelit úvodní branku. To se změnilo v šesté minutě, kdy M. Šmétka za brankou vymíchal obránce a připravil pro T. Vopařila možnost skórovat. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a M. Boušek si po své herní odmlce připsal bod za asistence M. Šmétky. Dále došlo i na přesilovku, kde S. Filip po pěkné kombinaci s M. Kvapilem posunul stav do rozdílu tří branek. Před koncem první části ještě utekl T. Vopařil a do šaten jsme odcházeli za stavu 4:0. Druhá polovina se nesla v podobném duchu a do statistik se postupně zapsali M. Krčál (J.Dušek), M. Kvapil (J.Dušek), J. Dušek (T. Pohanka), M. Šmétka (J.Dušek), M. Šmétka (J.Dušek).

Branky a asistence:
05:38 Vopařil (Šmétka), 5:55 Boušek (Šmétka), 08:30 Filip (Kvapil), 10:11 Vopařil, 14:14 Krčál (Dušek), 18:30 Kvapil (Dušek), 20:12 Dušek (Pohanka), 22:57 Šmétka (Dušek), 23:37 Šmétka (Dušek)

FbK Orlicko-Třebovsko A - FbC Sokol Předměřice n/L 4:1
(3:1, 0:1)

Věděli jsme, že se náš soupeř vrací z prvního koše, a že tento zápas bude velice těžký. Kluci se plně koncentrovali a hned od začátku byli aktivnější. To přineslo ve druhé minutě branku T. Vopařila, který byl v neděli při střelecké chuti. Soupeř zanedlouho stav dorovnal, ale naše snažení a především dobrý pohyb před soupeřovou brankou znamenal druhý zářez T. Vopařila po dorážce střely J. Ludvíčka. Mírně uklidňující branku pak přidal S. Filip za asistence J.Duška. Polovina tedy skončila 3:1. Druhý poločas přinesl šance na obou stranách. Nám se podařilo ubránit oslabení a po několika závarech před brankou F. Koláře se podařilo zápas rozhodnout M. Krčálovi po vybojovaném míčku J. Udržala. Utkání jsme tak dotáhli do vítězného stavu 4:1.

Branky a asistence: 01:50 Vopařil, 03:53 Vopařil (Ludvíček), 06:44 Filip (Dušek), 22:07 Krčál (Udržal)

FbK Orlicko-Třebovsko A - FLORBAL Litomyšl 1:2
(1:0, 0:2)

Zkušenost minulého turnaje napovídala, že půjde o vyrovnané utkání. Tato slova potvrdily úvodní minuty a ani jeden tým nechtěl udělat chybu, Šance sice byly před oběma brankami, ale všichni obránci plnili své úlohy výborně. V šesté minutě vzal akci do svých rukou J.Dušek a po přihrávce T. Pohanky se rozhodl vystřelit. Míček skončil v síti a šli jsme do těsného vedení. Hra se moc nezměnila ani v druhé polovině a je pravda, že většina střeleckých pokusů byla zblokována nebo mířila mimo tyčky. Soupeř začínal být více agresivnější a to vyústilo ve srovnání. Už to vypadalo, že se týmy rozejdou remízou, která by asi zápasu odpovídala, ale Litomyšl chtěla o něco více. 37 sekund před koncem se dostala dvojice útočníků do blízkosti naší branky a tečí ve vzduchu se míček přehoupl za záda F. Koláře. Nám se nepodařilo v posledních sekundách skórovat, a tak jsme zaznamenali hořkou porážku. Takový je sport.

Branky a asistence: 05:55 Dušek (Pohanka)

FbK Orlicko-Třebovsko A - FbC Hradec Králové B 3:2
(1:1, 2:1)

Jednalo se poslední utkání dne a kluci po předešlém prohraném zápase hůře hledali motivaci a síly. Navíc se nepovedly ani první vteřiny a soupeř šel po několika sekundách do vedení. Naštěstí opět zafungovala rychlost T. Vopařila, který za asistence J.Duška vrátil náš tým zpět do hry. Druhou část jsme zahájili aktivně, více jsme hráli na míčku, a to znamenalo vedení. Střílel S.Filip. Soupeř zápas nechtěl vzdát, nám se nedařilo prolomit střeleckou nejistotu, a tak došlo k vyrovnání. S remízou se nechtěl srovnat J. Dušek a opět nás posunul do vedení. Hradec sice ještě pár šancí měl, ale vše zachytili obránci nebo zbytek pojistil svoji aktivitou brankář F. Kolář. Poslední utkání roku 2021 jsme dotáhli do vítězného konce.

Branky a asistence: 00:39 Vopařil (Dušek), 14:45 Filip, 20:27 Dušek

Hodnocení trenéra: „Opět se jednalo o náročný turnaj. Kluci věnovali hodně koncentrace na zápas s Předměřicemi, který zvládli perfektně a možná nám pak právě díky tomu trochu chybělo proti Litomyšli. Jinak určitě vše poctivě odmakali, především obraná činnost celého týmu je na velmi vysoké úrovni, což dokazuje poměrně nízký počet obdržených branek. Kluci se ve druhém koši učí vítězit, hrát více na balónku a tvořit hru, a to se nám postupně daří. Po zaslouženém odpočinku se v lednu naplno vrátíme do dobře rozehrané sezóny a věřím, že naše výkony porostou.“

by Josef Ludvíček

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF