Starší žáci  |  30. prosince 2021

Starší žáci – B v Chlumci

Starší žáci – B v Chlumci

B tým starších žáků, vyrazil na svou poslední letošní ligu do Chlumce do 5. koše. Postupně poměřil síly s domácím týmem Sokolů, s Piráty z Chrudimi a Holicemi.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. Sokol Chlumec nad Cidlinou 4:3
(3:1, 1:2)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu. Hrál se vyrovnaný zápas a podařilo se nám dvěma góly dostat do vedení. Soupeř dokázal snížit, ale Láďa Miláček nás vzápětí zase dostal do dvougólového vedení. Na začátku druhé půle jsme inkasovali dva rychlé góly a bylo vyrovnáno. Kluky to ale nepoložilo a dokázali se dostat znovu do hry a gólem Matyáše Šrajera zase do vedení. To se nám podařilo udržet i přes závěrečné dvouminutové oslabení.

Branky a asistence: 2:22 Šrajer (Štarha), 8:07 Auxt (Kubíček), 11:40 Miláček (Marhold), 21:22 Šrajer (Marhold)


FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBK Piráti Sokol Chrudim 
8:5
(3:1, 5:4)

Další těžký zápas nás čekal s Piráty. Podobně jako v prvním zápase se hrálo velmi vyrovnaně. První gól zápasu vstřelil soupeř, ale kluci dokázali velmi rychle odpovědět a třemi góly zápas otočili. Do druhé půle jsme opět nenastoupili moc šťastně a soupeř dvěma rychlými góly vyrovnal. Kluky to nepoložilo, zabrali a přidali další góly. Soupeř to nevzdával, ale ani hra bez brankáře mu k lepšímu výsledku nepomohla, naopak Honza Auxt toho využil a gólem do prázdné branky potvrdil naše vítězství.

Branky asistence: 2:21 Plašil (Auxt), 10:55 Šrajer, 13:12 Doležal (Miláček), 22:38 Plašil, 22:57 Kubíček (Plašil), 23:30 Šrajer (Doležal), 26:42 Plašil (Kubíček); 27:56 Auxt

IBK Holice vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 3:3
(2:2, 1:1)

Poslední zápas s Holicemi byl úplně jiný než ty dva předchozí. Opět se hrálo vyrovnaně, ale soupeři se podařilo vstřelit první gól a vzápětí druhý v přesilové hře. Ani to kluky nepoložilo, zabrali a zápas třemi góly otočili. Měli jsme víc ze hry a míček byl většinou pod naší kontrolou, proto nás trochu mrzelo, když soupeř chvíli před koncem dokázal vyrovnat.

Branky a asistence: 8:15 Šrajer (Miláček), 14:43 Miláček (Plašil), 19:36 Doležal (Plašil)

Hodnocení trenéra: „Kluci dnešní turnaj odmakali naplno a nic nedali zadarmo. Nic nevypustili a dokázali otočit i nepříznivý stav. Za jejich nasazení a bojovnost jim patří poděkování a zároveň velká gratulace za postup do 4. koše. Bohužel kvůli pořádání se pravděpodobně do 4. koše příští turnaj nepodívají. I tak věřím, že si to zaslouží a brzy si tam zahrají.“

by Pavel Vaňous

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF