Starší žáci  |   2. prosince 2021

Starší žáci hráli doma

Starší žáci hráli doma

Poslední listopadovou neděli se uskutečnil domácí turnaj také pro tým A v lize starších žáků. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci to chvíli vypadalo, že se turnaj ani neuskuteční, ale nakonec vše proběhlo a hráči byli velmi spokojeni.

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FTC Vysoké Mýto 5:3
(2:0, 3:3) 

K prvnímu zápasu dne nastoupili hráči proti blízkému soupeři z Vysokého Mýta. Hru vzali hned od začátku pevně do svých rukou a rychlým gólem se ujali vedení. Následně byly šance na obou stranách, ale do šatny náš tým odcházel s dvoubrankovým vedením. Začátek druhé poloviny vyšel lépe soupeři a velmi rychle snížil na rozdíl jedné branky. Kluci se tím nenechali vykolejit a postupně šli do vedení dokonce o tři branky. Dramatickou koncovku přineslo vyloučení M. Krčála, které bylo okamžitě potrestáno pohotovou střelou standardní situace. Následně soupeř přidal ještě kontaktní branku. Situaci uklidni S. Filip, který několik sekund před koncem pojistil naše vedení.   

Branky: 0:51 Krčál (Vopařil), 4:43 Borek (Vopařil), 17:01 Vaňous (Filip), 19:00 Filip (Dušek), 23:14 Filip (Vaňous) 

Vyloučení: 1:0, využití: 0:0 

SOKOLI Pardubice B vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 2:0 
(2:0, 0:0) 

Po prvním vítězství naši hráči nastoupili proti týmu Sokolů Pardubice B. Hra byla velmi vyrovnaná, ale naneštěstí pro nás se soupeři podařilo vstřelit první branku utkání. Nedůraz, velká spousta nepřesností a neproměňování šancí vedlo k další brance soupeře. První polovina tedy skončila o dvě branky ve prospěch Sokolů. Druhou polovinu se kluci snažili ze všech sil, ale brankář soupeře čaroval a navíc velká část střeleckých pokusů skončila mimo tyčky jeho branky. Přišla tak dvoubranková porážka.   

Vyloučení: 0:1; využití: 0:0 

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FLORBAL LITOMYŠL 3:1
(1:0, 2:1) 

Kluci věděli, že v tomto zápase musí zabojovat, aby se nedostali do situace, kdy budou bránit setrvání v druhém koši. Soupeři z Litomyšle se hned od začátku stáhli do obranné pozice, protože věděli, že naše lavička je výrazně početnější a postupem času by mohlo dojít k výrazné převaze. Naši kluci šli stále do plných, ale přesto se podařilo E. Borkovi jednu branku vstřelit. Druhá polovina nabízela stejnou podívanou plnou soubojů. Bohužel nejdříve soupeř srovnal, ale nám se podařilo zásluhou J. Pospíšila jít opět do vedení. Koncovka se hodně dramatizovala, ale vše opět uklidnil S. Filip. Bylo to těžké a vybojované vítězství.

Branky: 3:38 Borek (Filip), 23:46 Pospíšil (Kvapil), 24:56 Filip (Vaňous) 

Vyloučení: 0:0; využití: 0:0 

KMautomatik FbK Jičín Rumcajsové vs. FbK Orlicko- Třebovsko A 3:3
(2:1, 1:2) 

Poslední utkání dne nabídlo podívanou na souboj o postup do prvního koše. Naši kluci vlétli do zápasu a hned první trefa změnila stav. Soupeř však z následujícího buly provedl to samé a začínalo se od nuly. Hra Jičína byla založena především na individuálních výkonech několika hráčů, které se nám dařilo slušně hlídat. Bohužel v závěru první poloviny nastala nepřesnost v naší rozehrávce a takové nabídky se v druhém koši trestají. Do šaten jsme šli s mankem jedné branky. V druhé půlce jsme postupně měli více ze hry, ale k vyrovnání došlo až ke konci. Ani jeden tým nepřestával tlačit a šance se rodily na obou stranách. 42 sekund před koncem se nám podařilo jít do vedení zásluhou M. Krčála. Zbytek jsme chtěli odehrát s jistotou, ale soupeř nalezl drobnou mezírku a opět stav srovnal. Jičínu k postupu stačila remíza a nám se již do vedení dostat nepodařilo. 

Branky: 0:10 Vaňous (Filip), 18:20 Kvapil (Filip), 24:18 Krčál (Dušek) 

Vyloučení: 0:0; využití: 0:0 

Hodnocení trenéra: „ Jsme rádi, že se turnaj uskutečnil. Kluci jsou plni elánu hrát a zlepšovat se. Jako pozitivum vidím především posun ve stylu hry. Začínají přenášet nové prvky z tréninku přímo do zápasů. Úspěch pak vnímám v tom, že hrají o postup do prvního koše, což byl náš cíl pro tuto sezónu. Dobrou hru i výsledky předvádí i přes chybějící část týmu vlivem karantén a zranění.” 

by Josef Ludvíček

Dále čtěte

    SalmingStore.cz
    Český Florbal
    IFF