Starší žáci  |   4. listopadu 2021

Liga straších žáků - tým A V Hradci Králové

Liga straších žáků - tým A V Hradci Králové

Třetí turnaj sezóny připravil pro áčkový tým novinku v podobě účasti v prvním koši. To znamenalo přímé porovnání s nejlepšími týmy regionu. Kluci se poměřili postupně s týmy z Pardubic, Náchoda, Skutče a Hradce Králové

FbK Orlicko-Třebovsko A - Sokoli Pardubice 4:3
(2:0, 2:3)

Kluci byli na zápas správně namotivovaní a od začátku byla hra poměrně vyrovnaná. Začátek byl z naší strany spíše opatrný, ale s přibývajícími minutami se naše aktivita zlepšovala. Hráči postupně zjistili, že můžeme hrát více dopředu a celé usíli vyústilo ve vstřelení první branky T.Vaňous (S.Filip ). V aktivní hře tým pokračoval a to znamenalo dvoubrankové vedení, kde se nemýlil S.Filip. Úvod do druhé poloviny vyšel o něco lépe soupeři, ale kluci dokázali rychle reagovat a opět odskočit na dvě branky, podruhé skóroval S.Filip za asistence M.Bouška. Naše důrazná hra stále na soupeře platila a po skrumáži v brankovišti skončil míček opět v síti soupeře. To už bylo skóre 4:1 a kluci začali pomýšlet na vítězství. Zanedlouho se soupeři po standardní situaci podařilo snížit a o něco později nastal smolný okamžik i v našem brankovišti, kde se míček odrazil od našeho obránce. Na vlastní góly to byla remíza. Situace se tak výrazně zdramatizovala. Závěr utkání to byla přelévaná, a nejvíce dramatický okamžik nastal v posledních sekundách, kde pardubický hráč zachytil rozehrávku J. Ludvíčka a běžel na bránu. Sice vystřelil, ale gól již padl po zaznění koncové sirény a nebyl uznán. Tímto vítězstvím se náš tým postaral o první překvapení turnaje.

Branky: 9:00 Tomáš Vaňous (Sebastian Filip), 10:15 Sebastian Filip, 16:20 Vojta Čapek

FbK Orlicko-Třebovsko A - Florbal Primátor Náchod 2:4
(1:2, 1:2)

Po vítězství v prvním zápase šli kluci s odhodláním do druhého zápasu. Je pravda, že hráči z Náchoda vypadali na první pohled větší, ale otéčko se jich nezaleklo. Hráči opět začali svoji hru a důraz. To znamenalo, že se podařilo rychlé vedení zásluhou S.Filipa za asistence M.Kvapila. Následně vznikaly šance na obou stranách, ale soupeř byl o něco důraznější, a tak došlo na naší přesilovku. Ta bohužel neznamenala očekávaný tlak, ale spíše více prostoru pro soupeře, který to využil ke srovnání. Navíc došlo k oslabení naší obrany o zraněného M.Krčála, a to znamenalo pokračování hry pouze s třemi obránci. O pár minut se celá situace opakovala, kdy byl opět vyloučen soupeř za sekání. Už jsme byli opatrnější, ale Náchod dokázal zúročit své zkušenosti a šel v oslabení do vedení. Tímto stavem skončila první polovina. Během přestávky jsme porovnali formace a nastavili si pravidla pro druhou část. Bylo nutné vše zklidnit a vrátit se ke naší hře. Začátek druhé poloviny se nám nevydařil a Náchod odskočil do vedení 4:1. Pak došlo k vyrovnání hry, ale z naší strany ke vstřelení branky nedošlo. Při úspěšném bránění v oslabení byl faulován T. Vaňous při samostatném úniku a následné trestné střílení proměnil s jistotou Marek Boušek. Výsledek se tedy zastavil na stavu 2:4.

Branky: 00:35 Sebastián Filip (Kvapil), 23:47 Marek Boušek

FbK Orlicko-Třebovsko A - FbC Skuteč 5:6
(3:4, 2:2)

Tým ze Skutče čekal poslední zápas dne a po předešlých neúspěších si chtěl zlepší náladu výhrou. Naši hráči věděli, že hrozit bude převážně první lajna, ale do vedení šel náš tým zásluhou M.Kvapila za asistence T.Vopařila. Za nedlouho se do statistik zapsal M.Boušek (S.Filip). Hra byla stále nahoru dolů a Skutči se podařilo využít potenciál první pětky, zápas otočila a Skuteč šla do vedení. To nenechalo chladným S.Filipa, který vyrovnal po asistenci M.Bouška. Bohužel půlminuty před koncem první části opět soupeř odskočil o jednu branku. Druhá polovina se moc od první nelišila a tak se pokračovalo ve vysokém tempu. Soupeř branku přidal a my odpověděli gólem M.Bouška z trestného střílení, který opět potvrdil své jisté ruce. Dále se nám nedařilo skóre dorovnat a dokonce jsme inkasovali. Následně byl soupeř vyloučen za sekání a nám se podařilo přesilovku využít. Opět to bylo o jeden gól a stále dostatek času na remízu. Během oddechového času jsme si připravili hru v šesti, ale po neúspěšném buly jsme k této převaze nedostali. Výsledek byl tedy 5:6 v náš neprospěch.

Branky: 01:32 Matyáš Kvapil (Vopařil), 03:04 Marek Boušek (Sebastian Filip), 09:38 Sebastian Filip (Marek Boušek), 18:1 Marek Boušek, 21:37 Sebastian Filip (Dušek)   

FbK Orlicko-Třebovsko A - FbC Hradec Králové 3:7
(0:3, 3:4)

Do posledního zápasu hráči nastoupili po 16-té hodině a byly obavy z únavy z předešlých náročných utkání. To ale zmizelo s prvními sekundami a hra byla dynamická a plná šancí. Hradec byl ale v koncovce úspěšnější a k tomu naše neproměněné šance znamenaly tříbrankové vedení soupeře po první polovině. Druhou část kluci zahájili úspěšně a T.Vaňous snížil za asistence S.Filipa. Hradec vedení dalším gólem pojistil, ale T.Vaňous opět korigoval. Jak bylo zmíněno, soupeř byl v koncovce jistější a pomalu branky přidával. Na závěr korekci provedl ještě S.Filip za asistence J.Udržala. Zápas sice skončil prohrou, ale pro diváka se určitě jednalo o pěkné utkání.

Branky: 15:15 Tomáš Vaňous (Sebastian Filip), 16:47 Tomáš Vaňous, 21:33 Sebastian Filip (Tomáš Udržal)

Hodnocení trenéra: „Turnaj se klukům vydařil. Po výhrách v předešlých turnajích došlo na porovnání s těmi nejlepšími a určitě jsme si získali respekt. Všechna utkání byla otevřená a vítězové si nemohli být jisti. Kluci vše poctivě odmakali a dokonce se ještě semkli po oslabení o zraněného hráče. Chtěl bych jim poděkovat za pěkný turnaj a věřím, že se podaří brzy vrátit zpět do prvního koše, kde určitě své místo máme.“

by Josef Ludvíček

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF