Ženy  |  30. září 2021

První liga žen

První liga žen

Ženy odehrály svůj první zápas v sezóně 2021/2022 a přivezly si 3 body. Proti komu a kde se zápas odehrál?

V sobotu 18. 9. se tým žen vydal na svojí první ligu na SH Slatiňany, kde se měly odehrát zápasy proti týmům FBC Dobruška – Dobré B a FTC Vysoké Mýto. Zápas proti týmu z Vysokého Mýta byl však několik dní před ligou zrušen, kvůli velkému počtu nemocných protihráček. Tento zápas bude nahrazen později během sezóny. Ženy šly tedy do svého jediného zápasu s myšlenkou, že si na další nemusí schovávat síly a můžou na hřišti nechat vše.

Ženám se nejvíce herně dařilo v první třetině, ve které také daly 2 góly. Naopak protějšímu týmu se nepodařilo dostat míček za záda naší gólmanky ani jednou. Naši branku tento zápas bránila nová spoluhráčka Sára Zwesperová, které moc děkujeme a gratulujeme k úžasnému výkonu.

Druhá třetina byla pro diváky jistě nejzajímavější. Protihráčkám nejspíše pomohla porada spojená s odpočinkem, protože zasadily do naší branky první gól. Ten byl však rychle oplacen. Zápas pokračoval ve stejné režii. Tým žen stále vedl o dva góly a stav po dvou třetinách byl 5:3.

V poslední třetině ženy zabojovaly a vstřelily další dva góly. Když bylo skóre 7:3 odhodlání opadlo a soupeřky v závěru zápasu inkasovaly dva góly. Skóre třetí třetiny bylo tedy na góly vyrovnané, a to 2:2. Tým žen zvítězil se skóre 7:5, díky svému náskoku z první třetiny, do které vstoupil s velkým odhodláním.

V tomto zápase se nejvíce prosadily dvě hráčky, a to útočnice Dita Špatenková (2+1) a center Dana Raisová (2+1), kterým gratulujeme ke třem bodům a přejeme stejně přesnou střelu i do dalších zápasů!

Branky a asistence: 12:58 Dana Raisová (Daniela Blažková), 14:48 Dita Špatenková, 17:08 Helena Koníčková (Dana Raisová), 18:55 Renáta Typlová, 25:53 Helena Koníčková, 30:59 Dita Špatenková (Renáta Typlová), 34:11 Dana Raisová (Dita Špatenková).

by Karolína Kovářová

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF