Moravian Cup očima starších žáků, dorostenců a juniorů

Moravian Cup očima starších žáků, dorostenců a juniorů

O víkendu 11. - 12.9.2021 se hned čtyři kategorie zúčastnili předsezónního turnaje "Moravian cup". Do Olomouce odjeli mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři. Naposledy tak prověřili svou formu před zahájením ligových zápasů.

STARŠÍ ŽÁCI

Za velmi teplého počasí se starší žáci pustili do boje v základní skupině, kde potrápili pozdějšího finalistu (1. SFK Havířov) 3:2. V druhém zápase v Rooseveltově hale nastoupili proti hráčům z Hodonína. Zápas se vyvíjel dle našich představ a postupně si kluci vybudovali dvoubrankový náskok. Bohužel to na vítězství nestačilo a zápas skončil proti pozdějšímu čtvrtému týmu remízou.

Pro dobrou výchozí pozici do nedělních vyřazovacích bojů bylo nutné porazit ve večerním zápase FBC Přerov. Do zápasu s hodinovým zpožděním kluci naskočili razantně a především za mohutného povzbuzování dalších OT týmů mlžů, dorostenců a juniorů. Bohužel v koncovce chyběla přesnost, a tak šance, kterých bylo dost, končily buď vedle přerovské svatyně nebo v rukou hbitého a pozorného gólmana. Změnu nepřinesla ani druhá polovina, kde se rozdíl navýšil na dvě branky a v závěru padla pojistka na konečných 0:3. Tento výsledek znamenal čtvrté místo a očekávání těžkého soupeře.

Prognóza se naplnila a v neděli kluci nastoupili proti 1. SC TEMPISH Vítkovice, kde předešlé výsledky naznačovaly kvalitu. Od prvních chvil bylo jasné, kdo bude utkání směrovat. Svěřenci OT však postupně začali plnit taktické pokyny a časem odráželi útoky s přehledem a navíc se dostávali i do šancí, které bohužel končily podobně jako při sobotní večerním utkání. Nakonec jsme dovolili brankáři soupeře odejít s nulou (0:9).

Celý turnaj splnil především možnost porovnání sil s týmy z jiných regionů, umožnil hráčům opět zápasové tempo a navíc šlo o perfektní OT víkend, kde si kluci od juniorů až po mlže vzájemně fandili a podporovali se. Věřím, že se nám podaří na tento turnaj vyrazit i příští rok.

DOROSTENCI

I dorost se vydal porovnat své dovednosti se soupeři z Moravy. V základní skupině nás prověřil nejdříve tým FBC Přerov. Z naší strany dost nervózní vystoupení, kde jsme tahali celý zápas za kratší konec a prohráli jsme těsně 2:3. Jako druhého nám los skupin přiřknul Gullivers Brno (pozn. – letošní vítěz turnaje). Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř. A taky že ano. Brněnští nás prakticky celý zápas nepustili k míčku a udělili nám tvrdou lekci z florbalu. Prohra 12:0 byla prozřením do reality.

Do boje o čtvrtfinále jsme šli ze třetího místa, na hráče FBC Mohelnice. V zápase jsme měli trochu navrch, ale nedařilo se nám proměňovat šance. Mladíci z Mohelnice se dostali v první půli do vedení a my jsme znervózněli. Vyrovnat se nám podařilo až 2 minuty před koncem a nastaly nájezdy. V nich se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Ve čtvrtfinále nás čekal domácí tým. Do zápasu nastoupil zcela „jiný“ tým FbK OT, plný odhodlání porvat se o postup. Velmi brzo jsme se dostali do vedení a dali najevo domácím, kdo je dorost FbK OT. Soupeř do půle srovnal, ale my mu zase odskočili. V druhém dějství jsme dali olomouckým, po dvou zaváhání, možnost jít do vedení. V závěru jsme se ještě pokusili o zvrat, ale bezúspěšně. Určitě se za svůj předvedený čtvrtfinálový výkon nemusíme stydět a ukázali jsme sami sobě, že můžeme hrát vyrovnaně s každým.

Na závěr musím všechny pochválit. Skvělá zkušenost jak pro nás trenéry, tak hlavně pro kluky. Za rok se určitě vrátíme – silnější a odhodlanější.

JUNIOŘI 

Také tým juniorů odjel v sobotu ranním vlakem směr Olomouc na turnaj Moravian cup, aby se správně naladil na novou sezónu, a vyzkoušel si natrénovanou hru v ostrém zápase.

V prvním zápase jsme nastoupili proti 1.SC TEMPISH Vítkovice. V zápasu jsme od první minuty byli jistější, většinu času drželi míček na svých florbalkách, a soupeře nepouštěli do větších brankových příležitostí. Avšak přesto se soupeři podařilo díky naší chybě v obraně vstřelit gól. Obrat nastartoval kapitán Matyáš Holub, díky svému výbornému úniku po mantinelu. Následně vymetl 2x šibenici Štěpán Kapoun, a poté přidal gól ještě Tadeáš Vaněk. Soupeř v závěru pouze upravil skóre na 4:2. Do druhého zápasu jsme nastoupili sebevědomí, s touhou zopakovat předchozí výsledek proti týmu z Jablunkova. To se nám však hned od začátku nedařilo, soupeř nás přehrál svoji důraznou hrou a my ze zápasu odcházeli poraženi 0:3. Večer jsme nastupovali ve velmi pozdním čase v posledním zápase 1. hracího dne proti FBC Dragons Kyjov, oslabeni o 5 hráčů, kteří odjeli na domácí zápas mužů proti Vysokému Mýtu. V menším počtu hráčů jsme se dlouho drželi, soupeř pak však prolomil naši obranu a pomalu přidával góly. Za nás skórovali Aleš Rozlívka a Tonda Hubálek, ale vinou oslabení jsme museli skousnout porážku 2:6.

Ve čtvrtfinále na nás čekal domácí tým Olomouce. Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně, s cílem porazit favorita celého turnaje. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, a diváci tak mohli sledovat rychlý florbal plný krásných akcí. Jako první jsme se prosadili my, konkrétně pak Petr Minář, ale olomoučtí rychle odpověděli. Před poločasem nám vrátil vedení Štěpán Kapoun, avšak soupeř dokázal ještě před závěrečnou sirénou prvního poločasu vyrovnat. Se začátkem druhé poloviny bohužel soupeř otočil zápas na svoji stranu, hra však byla stále vyrovnaná, a ze samostatného úniku vyrovnal přesně mířenou střelou David Král. Olomouc poté přidala pod kotlem, a z tlaku nám vstřelila vítěznou branku zápasu. My jsme pak byli nuceni více otevřít hru, a z drobných chyb v obraně obdrželi další 2 góly. Konečné skóre tedy bylo 3:6, a my jsme tak vypadli před branami semifinále.

Hodnocení trenéra: „Celý turnaj, i přes brzké vypadnutí, hodnotíme pozitivně, předvedená hra splnila očekávání, ikdyž jsou tam stále mezery, na kterých musíme zapracovat na trénincích před startem ligových zápasů. Velmi nás potěšila podpora a fandění ostatních mladších týmů, zejména při posledním zápase proti domácí Olomouci, kdy nám vytvořili doslova domácí prostředí.“

MLADŠÍ ŽÁCI

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF