13. duben 2021

„Připoj se s OT!“ se blíží ke konci…?

„Připoj se s OT!“ se blíží ke konci…?

Doba „covidová“ nám změnila sportovní životy, doufejme však, že ne na vždy, ale brzo se již budeme vracet k tréninkům společným a snad i v tělocvičně.

„V klubu jsme hledali možnosti, jak pracovat s naši úžasnou komunitou hráčů, ale i rodičů. Snažili jsme se využít všech běžně dostupných prostředků, jako je u nás již několik let aplikace XPS, ale i nových způsobu, jak fungovat. Začali jsme vymýšlet mnoho projektů, jak udržet, aktivovat, a hlavně motivovat naše členy. Společnými silami jsme přišli na svět s projektem Připoj se s OT! A, se zacílením na konkrétní skupiny a možným obsahem.“  říká Petr Stolín, šéftrenér mládežnických kategorií klubu.

Projekt běžel více jak pět měsíců (9.11. 2020– 15. 4. 2021) a přinášel pravidelně do domovů a počítačů našich členů mnoho možností, jak se vzdělat, inspirovat anebo jen snadno udržovat v kondici.

Za tuto ne zcela krátkou dobu, kdy se nemůžeme stále vrátit k tréninku jsme stihli realizovat:

- 200 700 vteřin - 3 345 minut - 55,75 hodin onlinů

- 1 252 jedinečných účastníku, nejen z řad OT

- 14 vzdělávacích webinářů

- 28 florbalových tréninků pro přípravku až dorostence

- 23 online cvičení s vlastní váhou i pomůckami doma

  Na webinářích se podílelo mnoho lektorů a lektorek:

  - Jitka Rubková (poradkyně zdravého životního stylu)

  - Hana Pernicová (sportovní psycholožka a profesorka Univerzity Palackého v Olomouci)

  - Veronika Zouharová (z Antidopingového výboru ČR)

  - Tamara Vaňousová (lektorka jógy)

  - Marek Jukl (majitel a trenér Barracks Gym)

  - Vojta Typl (fyzioterapeut FbŠ Bohemians a Slovenských reprezentací)

  - Tomáš Jurco (brankář TJ Tatran Střešovice a člen reprezentace do 19 let)

  - Štěpán Kapoun, Tomáš Dryml, Dominik Zlesák, Vojta Šmíd, Jan Horák, Karolína Kovářová, Tadeáš Vaněk, Petr Stolín (hráči FbK OT)

   Tímto souhrnným článkem Vám chceme poděkovat. Děkujeme lektorům za jejich energii, účastníkům za docházku a v neposlední řadě rodičům za trpělivost a podporu v této nelehké době.

   Původním plánem bylo uspořádání posledního webináře již 15.4.2021, s tím že další týden se vrátíme k normální činnosti a začneme trénovat venku. Bohužel vládní nařízení byla změněna a aktuálně nelze týmové tréninky realizovat.

   „Velmi jsme se těšili na opětovné spuštění Českého sportu, na „naše děti“ a mnoho radosti. Bohužel, nám nepřeje nejen počasí, ale i zmatky ve vládních nařízeních. I když jsou tato rozhodnutí z našeho pohledu velmi špatná a extrémně zmatečná, budeme je respektovat. Nechceme se vydat na cestu podvodů, lží  a podobných praktik. Děláme sport a děti učíme vždy hrát fair-play. Proto, bohužel na návrat musíme počkat a snad jen pár dnů v tomto úspěšném projektu pokračovat.“ okomentovala projekt předsedkyně klubu Renáta Typlová.

   Z těchto důvodů bude projekt „Připoj se s OT!“ nadále pokračovat, a to do doby, než bude možné realizovat tréninky pro naše členy.

   Těšíme se na Vás na tréninku!

   SalmingStore.cz
   Český Florbal
   IFF