24. listopad 2020

Florbalové začátky Vojty Kolomého

Florbalové začátky Vojty Kolomého

Jakými kategoriemi si Vojta prošel? Na kterou sezónu nejraději vzpomíná?

K florbalu do OT mě dovedla moje mamka. V klubu jsem prošel snad všemi kategoriemi od přípravky až po muže. První vzpomínka, která se mi vybaví je z roku 2012, kdy jsme se z nějakého důvodu nezúčastnili žádného ligového utkání a tak nám tehdejší trenér Jan Ilgner, domluvil na začátku roku turnaj v Praze. Jeli jsme tam s tím, že si ten den pořádně užijeme a po dlouhé době si zahrajeme. Nakonec se nám podařilo vybojovat i první místo.

Nejraději vzpomínám na sezónu, která proběhla 2 roky zpátky. S kluky jsme si vytvořili opravdu super partu, kterou máme doteď. Nastoupili jsme nově do 3. ligy juniorů a zároveň jsme hráli ještě 2. ligu dorostenců. Společně se nám podařilo obě soutěže vyhrát a postoupit do vyšší soutěže. Také rád vzpomínám na minulý rok, kdy jsem měl poprvé možnost nastoupit za muže. Byla to pro mě obrovská zkušenost a všechny zápasy i tréninky jsem si užíval. 

I přesto, že sezóna 2019/2020 byla ukončena dříve, kvůli koronaviru, tak se nám podařilo postoupit do Divize, kterou nyní hrajeme. Začátek sezóny se nám úplně nepodařil odehrát podle našich představ a i další sezónu opět překazila „korona“. 

Doufám, že se brzy vrátíme zpátky na hřiště, kde budeme makat ještě víc než při individuální přípravě a společně ukážeme, co v nás je.


by Vojtěch Kolomý

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF