Jak se hrálo o víkendu?

Jak se hrálo o víkendu?

Poslední zápasy, které proběhly před nařízenou 14 denní pauzou stihly týmy elévů, starších žáků, dorostenců a mužů. Zápasy probíhaly bez přítomnosti diváků, kteří nám svojí podporu projevili alespoň přes sociální sítě.

SOBOTA 10.10.

Dorostenci - 2. liga dorostenců - skupina 4

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBC LETOHRAD Orel Orlice 8:3 (3:0, 2:0, 3:3)

Branky a asistence: 03:08 Tobiáš Vacek (Jakub Ludvíček), 08:00 Antonín Hubálek (Jakub Ludvíček), 12:18 Antonín Hubálek, 17:21 Vojtěch Rozlívka (Aleš Rozlívka), 20:36 Luboš Kovář (Aleš Rozlívka), 33:09 Filip Šalda (Antonín Hubálek), 33:32 Luboš Kovář (Urban), 41:17 Radek Tomeš (Tobiáš Vacek)

K prvnímu zápasu nastoupili dorostenci proti pořádajícímu týmu z Letohradu. Utkání bylo vnímáno jako malé regionální derby a naši dorostenci se do něj s chutí pustili. Hned od začátku diktovali tempo hry a aktivní hra působila soupeři problémy, především v rozehrávce. Z toho se postupně zrodily šance a zakončení. Po první třetině vedení 3:0. Druhou třetinu začal Letohrad sebevědomě, ale brzy se prosadila i první formace a navýšila vedení na 5:0. Třetí třetina byla poznamenána vyloučeními a Letohradu se podařilo mírně korigovat výsledek na konečných 8:3 pro OT.

Orel Rtyně v Podkrkonošší vs. FbK Orlicko Třebovsko 5:3 (3:0, 1:0, 1:3)

Branky a asistence: 33:02 Aleš Rozlívka (Luboš Kovář), 38:39 Aleš Rozlívka, 43:57 Aleš Rozlívka

Závěrečný zápas prvního kola 2. ligy dorostenců dorostenci sehráli se Rtyní v Podkrkonoší. Již z předešlých utkání bylo zřejmé, že půjde o kvalitního soupeře. To nám dokázal parádní brankou z pozice za brankou hráč 94 Vacek. Krátce na to navýšil stav opět Vacek a první třetinu střelecky dokončila hráčka Brejtová. Stav byl sice nepříznivý, ale dorostencům se podařilo hru především srovnat.

Druhá třetina byla nahoru a dolů a nakonec se z navýšení skóre radovala pouze Rtyně. Do třetí třetiny si dorostenci dali za úkol vstřelit nějaké branky a to se povedlo. Postupně zvyšovali obrátky a rychlost. To vedlo k hatricku Aleše Rozlívky, kde jeden gól padl z trestného střílení. Rtyně sice i ve třetí třetině vstřelila gól, ale dorostenci si dokázali, že se lze vyrovnat i dalším soupeřům. Konečný výsledek 3:5.

Hodnocení trenéra: „Věříme, že pauza nebude dlouhá. V tuto chvíli se nám začalo dařit přenášet prvky z tréninku do turnajů.“

by Josef Ludvíček

Muži - Divize, skupina D

FbK Orlicko - Třebovsko vs. FBC LETOHRAD Orel Orlice 7:8 (2:2, 2:1, 3:5)

Branky a asistence: 07:39 Štěpán Martinec (David Čížek), 19:43 Tomáš Langer (Štěpán Kapoun), 27:16 Patrik Jurco (Tomáš Langer), 36:35 Tomáš Langer (Dominik Zlesák), 41:43 Petr Minář (Patrik Jurco), 46:24 Tomáš Martinásek (Matěj Tesař), 52:30 Jan MachatýV sobotu tým mužů nastoupil k poslednímu zápasu proti FBC LETOHRAD Orel Orlice před dvoutýdenní pauzou kvůli pandemii Coronaviru. Hra byla velmi vyrovnaná a přelévala se ze strany na stranu. Po několika neúspěšných střeleckých šancích se konečně v 8. minutě prosadil Martinec po nahrávce od Čížka. Hosté s odpovědí nečekali dlouho a v 9. minutě se dokázali prosadit hned dvakrát. Následovalo oslabení domácího celku které úspěšně zvládli a na závěr první třetiny Langer dokázal srovnat. V druhé třetině si ani jeden tým nedokázal udržet souvislý tlak na útočné polovině. Zlom přišel až ve 26. minutě kdy šel tým hostí do dvojnásobného oslabení a domácí si zahráli přesilovku 5 na 3, kterou dokázal využít Patrik Jurco. Ve 36. minutě dokázal navýšit rozdíl Langer po nahrávce Zlesáka. Odpověď hostí na sebe nenechala dlouho čekat a vzápětí snížil Skalický. To bylo pro druhou třetinu vše.  Hned v úvodu třetí třetiny hosté srovnali. Ve 42. minutě se dokázal prosadit junior Minář a domácí tak opět vedli. Následovalo vyloučení na straně hostí a i to se povedlo domácím využít a konkrétně se trefil další z řad juniorů Tomáš Martinásek. OT tak odskočilo na rozdíl již dvou branek. A hosté si vzali time-out a po chvíli dostali příležitost přesilovky 5 na 3 a to v 50. minutě. Díky skvěle odehranému oslabení se jim nepodařilo proměnit. V 53.minutě se prosadil hráč OT Jan Machatý a domácí vyhrávali již o 3 branky. Ve stejné minutě se povedlo hostům odpovědět. 54. minuta nabídla přesilovku pro domácí, při které ale obdrželi 2 branky a stav byl rázem vyrovnán na 7:7. V 57. minutě si vzali domácí time-out. I přes převahu domácích se hosté v čase 59:15 prosadili a vstřelili vítězný gól. Jan Machatý mohl ještě změnit stav utkání nájezdem ovšem brankář hostí ho vychytal. I tak přes převahu Orlicka si 3 body odváží Letohrad, který těžil zejména z našich chyb a rozdílovosti Skalického.

by Jan Machatý

NEDĚLE 11.10.

Elévové - Pardubická liga elévů

Na druhou svoji ligu vyrazila 11.10., do nedaleké Chrudimi, hned dvě družstva elévů našeho klubu, která se utkala jak mezi sebou, tak s Letohradem, tak s domácí Chrudimí. I přes pár omluvenek na poslední chvíli, nakonec OTéčko reprezentovalo 19 hráčů a jedna hráčka. Prvenství na tomto zápase si odbyl nový trenér kategorie Robert Maršík.

Všichni si zahráli do sytosti. Na zápasech bylo vidět mnoho hezkých akcí, jak už nahrávek a střel, tak i samozřejmě nepovedených věcí, na kterých budeme postupně pracovat a zlepšovat je! Jsme rádi, že děti sport baví, že je baví florbal a mají chuť být lepší.

Děkujeme rodičům za odvoz dětí a trpělivé čekání mimo halu po dobu turnaje, jelikož nám doba nepřeje a diváci na tribuny nesmějí. Teď nás čeká pauza, věříme, že se rychle navrátíme do standardního tempa a opět se uvidíme na trénincích a zápasech.

OT reprezentovali: Cempírek Vojtěch, Denár Vojtěch, Kolář Michael, Němeček Daniel, Novotný Dominik, Pirkl Vít, Stránský Matyáš, Trávníček Ondřej, Vaňous Jan, Kolář Štefan, Boháč Dominik Lukas, Maršík Samuel, Pohanka Jan, Kalous Filip, Kauc Petr, Vaňous Mikuláš, Langr Martin, Mačátová Eliška, Kvapil Antonín, Zahálka Matouš

Trenéři: Renáta Typlová, Robert Maršík, Josef Kvapil, Michal Denár, Roman Pohanka, Alois Boháč

by Renáta Typlová

Starší žáci - Liga starších žáků

FbK Orlicko - Třebovsko A

FbK Orlicko - Třebovsko A vs. FbK TJ Svitavy 6:1 (3:0, 3:1)

Branky a asistence: 00:42 Lukáš Broulík (Daniel Viščák), 04:51 Jakub Šmíd (Daniel Viščák), 08:22 Sebastian Filip (Švejda), 14:06 Lukáš Broulík (Matyáš Kvapil), 18:15 Daniel Viščák, 22:15 Matyáš Kvapil (Marek Boušek)

K prvnímu zápasu jsme nastoupili natěšeni a odhodláni značně oslabené Svitavy porazit. Zápas jsme měli zcela ve své režii a odnesli si první body. Musím pochválit soupeře za bojovnost, ale bohužel v 6-ti hráčích to je měli velmi těžké.

TJ Sokol Jaroměř vs. FbK Orlicko- Třebovsko A 1:4 (0:1, 1:3)

Branky a asistence: 09:13 Daniel Viščák (Jakub Krčál), 17:33 Jakub Dušek (Lukáš Broulík), 19:04 Daniel Viščák (Jakub Šmíd), 24:16 Matyáš Kvapil ( Sebastian Filip)

Ve druhém utkání jsme na dlouho čekali na první gól. Poprvé se trefil až v 10. minutě Dan Viščák. Gól nám přinesl značné uklidnění. Ve druhé půli jsme ještě se trefili do soupeřovi 3x a v celku zaslouženě vyhráli. O čisté konto Robina připravil náš nedůraz před bránou až v samém závěru, což zamrzí.

FbK Orlicko - Třebovsko A vs. KM AUTOMATIK FBK Jičín 4:11 (3:6, 1:5)

Branky a asistence: 03:43 Adam Borovička (Lukáš Broulík), 04:29 Matyáš Kvapil (Sebastian Filip), 10:22 Marek Boušek (Jakub Krčál), 24:42 Sebastian Filip (Matyáš Kvapil)

S Jičínem jsme prospali začátek a hned v úvodu 3x inkasovali a to nás srazilo na kolena. Soupeř hrál velice dobrý, aktivní a rychlý florbal, na který jsme nenašli recept. Na rozdíl od nás všechny své šance proměňoval a tak zaslouženě vyhrál.

TJ SOKOL Dvůr Králové n/L vs. FbK Orlicko - Třebovsko A 6:2 (3:1, 3:1)

Branky a asistence: 07:12 Matyáš Kvapil (Jakub Dušek), 14:56 Jakub Šmíd (Marek Boušek)

V tomto zápase nás porazil jeden hráč ze Dvora, na kterého nikdo z nás nedokázal zareagovat a pohlídat si ho. Byl to vysloveně jeho zápas. Nám se nedařilo vůbec nic. Žádná kombinace, každý hrál jen sám na sebe, bez důrazu a nasazení. Tomu také odpovídá konečný výsledek.

Hodnocení trenéra: „S prvním turnajem vůbec nejsem spokojený. Vím, že kluci mají navíc, ale nedokáží to prodat. V útoku jsme byli málo produktivní, s velice špatnou koncovkou. V obraně jsme také hodně propadali. Doufám, že se co nejdříve budeme moci vrátit k trénování a na všem zapracovat.“

by Martin Šmíd

Starší žáci - Liga starších žáků

FbK Orlicko - Třebovsko B

FbK Orlicko - Třebovsko B vs. FbC Hradec Králové 5:7 (4:6, 1:1)

Branky a asistence: 00:50 František Vaňous, 03:43 Tomáš Vaňous, 04:11 Jiří Štika, 10:54 Erik Borek (Marhold), 18:07 Tomáš Vaňous

FbK Orlicko - Třebovsko B vs. FBK Kobra Tatran Hostinné 3:12 (2:5, 1:7)

Branky a asistence: 08:58 Erik Borek (Vaňous), 13:07 Erik Borek (Jiří Štika), 18:28 Erik Borek (Kolář)

FBC Česká Skalice vs. FbK Orlicko - Třebovsko B 7:3 (5:1, 2:2)

Branky a asistence: 03:22 Erik Borek, 22:22 Erik Borek, 26:51 František Vaňous (Plašil)SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF