Jak se hrálo o víkendu?

Jak se hrálo o víkendu?

Poslední zápasy s diváky si užili naši mladší žáci na domácí půdě, junioři ve Skutči a ženy ve Svitavách.

SOBOTA 3.10.

Ženy - 2. liga žen, skupina 4

FBK TJ Svitavy vs. FbK Orlicko - Třebovsko 3:3 (2:0, 0:1, 1:2)

Branky a asistence: 26:28 Renáta Typlová (Helena Koníčková), 40:41 Lucie Fárníková (Renáta Typlová), 41:09 Karolína Kovářová (Lucie Fárníková)

První třetina byla především v režii týmu ze Svitav a my se „chytaly“ pouze a jen svitavského scénáře. Tato třetina nakonec skončila 0:2. Ve druhé třetině zápasu se nám dostalo možnosti mít přesilovou hru, tu jsme ale bohužel nevyužily. Netrvalo dlouho a následovala pro nás druhá přesilovka, opět bez využití šance skórovat. No a jak se říká do třetice všeho dobrého, díky dalšímu nedovolenému zákroku hráček ze Svitav, jsme měly znovu příležitost využít hry v přečíslení. To se konečně podařilo Renče Typlové s Helčou Koníčkovou, které zakončily druhou třetinu s rozdílem jedné branky 2:1. V začátku třetí třetiny se soupeřky ze Svitav rozhodly ve zvýšení skóre na 3:1. Následoval odpočinek po dobu dvou minut na trestné pro Renču Typlovou, která si dobře rozmyslela, co poté na hřišti předvede. Po vypršení trestu Renča Typlová získala míček a rychle ho poslala na čepel Lucky Fárníkové a ta bez jakéhokoli zaváhání navýšila naše skóre na 2:3. Do konce zápasu zbývalo necelých pět minut a šanci, strčit do kapsy jeden bod za remízu, využila Káji Kovářová s nahrávkou od Lucky Fárníkové. Tímto skončil zápas proti Svitavám se stavem 3:3.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. TJ SOKOL Jaroměř 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky a asistence: 30:44 Helena Koníčková (Renáta Typlová)

V tomto utkání na nás byla dost znát únava z předešlého zápasu. První třetina se zdála být nekonečná. Po našich nepříjemných pádech ze soubojů, skončila bez jediného gólu z obou stran. Druhá třetina začala trestnou lavicí Daniely Blažkové, za hru na zemi. Nicméně hráčky z Jaroměře ji naštěstí nestihly využít. Po pěti minutách následovala jasná taktika ze strany soupeřek. Vyhazováním míčků z obrany do útočného pásma, se snažily před naší bránou dorážet a clonit brankářce Abigail Faltové, a to se jim bohužel hned dvakrát za sebou povedlo. Druhá třetina zápasu skončila 0:2. V poslední třetině jsme na hřišti nechaly vše a obzvlášť hráčky Helena Koníčková s Renátou Typlovou. Koníčková rozvlnila síť v brance soupeřek a snížila rozdíl skóre na 1:2. Zápas zakončilo vyloučení Miloty Blažkové za zasekání a stav skóre se do konce utkání už nezměnil.

 Fotky ze zápasu proti FBK TJ Svitavy 

by Daniela Blažková

Junioři - 2. liga juniorů, skupina 4

FbK Orlicko - Třebovsko vs. FBC SOKOL Předměřice n/L. 3:5 (0:0, 3:4, 0:1)

Branky a asistence: 26:23 Luboš Kovář (Vojta Šmíd), 27:15 David Král, 29:17 Petr Minář (David Král)

Florbal Primátor Náchod vs. FbK Orlicko - Třebovsko 12:4 (6:0, 2:2, 4:0)

Branky a asistence: 20:17 Vojta Šmíd, 26:36 Vojta Šmíd, 31:27 Petr Minář, 38:31 Vojta Šmíd

NEDĚLE 4.10.

Mladší žáci - Pardubická liga ml. žáků 3+1/3+1

20 statečných na Skalce - Mladší žáci hráli v České Třebové
V neděli 4. 10. se na 1. turnaji mladších žáků 3+1 představili naši hráči v České Třebové. S maximálním počtem dvaceti hráčů jsme vyrukovali na soupeře ze Skutče, Hagy Pardubice a Hlinska. V této soutěži a kategorii jsou většinou zápasy vyrovnané, což se potvrdilo i dnes. Padlo hodně gólů do všech branek, k vidění byly krásné akce i laciné chyby. Skvělé kličky střídaly zbytečné ztráty míčku. Každý z našich hráčů bojoval do posledních sil, snažil se podat co možná nejlepší výkon a porazit soupeře, což se nám celkem dařilo. K příjemně strávenému dopoledni přispěla pohoda v kabině, úžasný catering našich maminek a hra na schovávanou. 

Hodnocení trenéra: „Pro děti krásný turnaj doma, nenahraditelné zápasové zkušenosti a porovnání s ostatními týmy. Mě radost ze vstřeleného gólu nikdy neomrzí, proto děkuji našim reprezentantům za mnoho radosti. A nejvíc jsem se těšil na připravené občerstvení od našich maminek, zejména šneci a makové rohlíčky mě asi budou budit i ze sna… )


by Josef Kvapil


SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF