Jak se hrálo o víkendu?

Jak se hrálo o víkendu?

Poslední prodloužený víkend v září byl plný zápasů. OT se nezastavilo ani o svátečním dni.

SOBOTA 26.9.

Muži - Divize, skupina D

Hornest Brno ZŠ Horní vs. FbK Orlicko - Třebovsko 14:2 (3:1, 5:0, 6:1)

Branky a asistence: 19:01 Vojta Šmíd (Tomáš Langer), 53:45 Štěpán Kapoun (Pavel Petraš)

V sobotu 26.9. se naši muži vypravili do Brna na 3. kolo divizní soutěže, kde je čekal favorit soutěže a loňský vítěz tým Hornets Brno. Od úvodního vhazování nám bylo jasné, že to nebude lehký zápas.  První třetina se vyvíjela podle našich očekávání. Soupeř byl lepší ve všech aspektech hry. Tomu také odpovídalo skóre, které kontroloval i během druhé třetiny. Do třetí třetiny jsme vstoupili za nepříznivého stavu 1:8 ,který se nám už do konce zápasu nepodařilo zvrátit. Zápas nakonec skončil porážkou 2:14. Do dalších zápasů si musíme vzít ponaučení z našich chyb a porážku hodit za hlavu. Soupeři děkujeme za zápas.   

by Matyáš Holub

Elévové  -  Pardubická liga elévů

V sobotu 26. 9. 2020 začali naši elévové novou sezónu turnajem v Dolní Dobrouči. Po delší pauze od turnajů bylo znát, že všichni byli natěšení na zápasy a odhodlaní „porvat“ se o hezký výsledek. Po úvodním krátkém rozkoukání a zahřátí jsme se „zakousli“ do soupeřů ze Skutče, Vysokého Mýta a Letohradu. Opět se bylo na co koukat. Pohledné akce střídaly drobná zaváhání, což patří k začátku sezóny. Každý bojoval ze všech sil, a že se podařilo dát hodně gólů (…i dostat), je určitě motivující do dalších tréninků a turnajů. 

Hodnocení trenéra: „Děkuji všem hráčům i rodičům za profesionální přístup v této zvláštní době. Moc děti potěšily banány od L. Felcmanové, džus od Z. Krčálové, bonbóny od K. Maršíkové. Děkuji též za odvoz dětí na turnaj kolegům trenérům A. Boháčovi a R. Pohankovi. Již teď se můžeme těšit na další turnaj, který je 11. 10. v Chrudimi.

by Josef Kvapil

Mladší žákyně - Liga mladších žákyň 

Mladší žákyně vyrazily na svojí úplně první florbalovou ligu. Nový tým, nový sport, nové prostředí čekalo na všechny hráčky na začátku září, kdy přišly na svůj první trénink. Do této nově otevřené kategorie chodí zatím 12 nadějných florbalistek. Hlavním trenérem se stala Lucie Fárníková, která za pomoci Lucie Baciu učí holky vše od základu - od držení „florbalky“ až po pravidla. 
Po pár trénincích se žákyně vydaly vstříc dobrodružství do Jičína. V Jičíně na ně čekaly soupeřky z Hradce Králové, z Jičína a z Rtyně v Podkrkonošší. Počáteční nervozita byla znát, ale holky se se stresem i hrou parádně popraly a užily si společně svoje první zápasy. Holky nabraly cenné zkušenosti, zjistily naše nedostatky, které máme do dalšího zápasu čas dopilovat. 

by Lucie Baciu

NEDĚLE 27.9.

Mladší žáci - Liga mladších žáků 5+1

V neděli 27. 9. se na prvním turnaji mladších žáků 5+1 představili naši hráči v České Třebové. Postupně se náš tým utkal s týmy Florbal Primátor Náchod, Sokoli Pardubice a FbC Hradec Králové. Pro většinu hráčů to bylo první seznámení s „pětkovým“ florbalem na velkém hřišti.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. Florbal Primátor Náchod 1:4
V tomto zápase jsme určitě zaplatili nováčkovskou daň. Hra byla vyrovnaná, na počet střel jsme dokonce vyhráli, bohužel produktivita byla na straně soupeře. Nicméně odhodlání bylo veliké a bojovnost příkladná.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. Sokoli Pardubice 0:7
Nutno pogratulovat soupeři, který nás o třídu převyšoval v rychlosti, důrazu a zkušenosti. Ač jsme se snažili ze všech sil, soupeř nám většinu gólů vstřelil do prázdné branky po vyšachování celé obrany. I v tomto zápase jsme však podali skvělý a nebojácný výkon, který tentokrát nestačil.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. FbC Hradec Králové 17:1
V posledním zápase jsme si chtěli vylepšit náladu a vstřelit nějaké góly. Do soupeře jsme se zakousli od první minuty a po skvělém úvodu už bylo jenom otázkou, jaké bude výsledné skóre. Konečně nám to tam začalo padat, podařily se nám krásné kombinace i parádní střely. A jelikož jsme stále neměli dost, soupeře jsme deklasovali 17:1!!!

Hodnocení trenéra: „Úvod sezóny, domácí hala, natěšení, nervozita, obavy, strach, velké hřiště, těžcí soupeři – tak bych asi charakterizoval náladu před 1. zápasem. Bojovnost, soustředěnost, týmovost a odhodlání nás provázely celým turnajem. A závěr? Nadšení, pohoda, radost a skvělá reprezentace OT. Každý se vydal ze všech sil, ale nikdo nechtěl skončit a nejraději by hrál znovu již zítra…“

by Josef Kvapil

PONDĚLÍ 28.9.

Dorostenci - 2.liga dorostenců

FTC Vysoké Mýto vs. FbK Orlicko - Třebovsko 9:1 (6:1, 1:0, 2:0)

Branky a asistence: 08:36 Antonín Hubálek (Matěj Matoušek)

FbK Orlicko - Třebovsko vs. TJ Sokol Jaroměř 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a asistence: 06:27 Jiří Vaňous (Jakub Ludvíček), 18:01 Vojtěch Rozlívka (Jiří Vaňous), 31:35 Matěj Matoušek (Jiří Vaňous), 44:17 Filip Šalda (Vojtěch Rozlívka)SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF