Muži, Ženy  |  23. září 2020

Jak se hrálo o víkendu?

Jak se hrálo o víkendu?

O víkendu 19. a 20. září proběhly hned dvě domácí utkání na SH Skalka Česká Třebová. Sobota patřila mužům a neděle ženám z OT.

Muži - Divize, skupina D

FbK Orlicko - Třebovsko vs. FBC Kutná Hora 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky a asistence: 14:52 Vojtěch Kolomý, 20:42 Vojta Šmíd (Patrik Jurco), 50:59 Patrik Jurco (Matěj Tesař), 59:28 Vojta Šmíd (Vojtěch Kolomý)

Ženy - 2.liga žen, skupina 4

FbK Orlicko - Třebovsko vs. FTC Vysoké Mýto 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Branky a asistence: 07:12 Dita Špatenková (Renáta Typlová), 07:25 Renáta Typlová (Dita Špatenková), 21:35 Renáta Typlová (Zuzana Horáčková), 24:28 Renáta Typlová (Dita Špatenková)

První zápas nové sezóny bývá vždy vlažný, zejména kvůli absenci tréninkového a zápasového tempa. Nicméně před začátkem utkání jsme si na bráně řekly, že nový soupeř bude velice bojovný a běhavý, proto ho není radno podceňovat. Soupeře jsme se tedy nezalekly a do zápasu šly hnedka od začátku na plno. V 8. minutě utkání Špatenková otevřela skóre zápasu a posunula náš tým do vedení. Hra se přelévala nahoru dolu a díky tvrdé a běhavé hře ze strany soupeřů, ale také zkušeným hráčkám OT, byla hra poměrně vyrovnaná. Díky celkovému hattricku, který předvedla zkušená „matadorka“ Renča Typlová byl konečný stav pro OT pozitivní.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. HAGA Ladies Pardubice 7:3 (3:3, 3:0, 1:0)

Branky a asistence: 00:51 Dita Špatenková (Lucie Kubištová), 10:42 Renáta Typlová (Dita Špatenková), 13:36 Renáta Typlová (Dita Špatenková), 18:43 Veronika Fárníková (Renáta Typlová), 19:16 Dita Špatenková (Lucie Kubištová), 28:14 Zuzana Horáčková (Dana Raisová), 38:52 Lucie Kubištová (Renáta Typlová)

Po dlouhé pauze mezi zápasy jsme lehce vytuhly, což se odrazilo na rozcvičce i tempu zápasu. Holky z Pardubic nastavily pomalé tempo, které jsme my akceptovaly a nebyly schopné nastavit hru, která nám vyhovuje. Po hřišti se spíše chodilo, než běhalo. Hned v 1. minutě utkání se trefila Špatenková po krásné akci, kterou vytvořila Typlová s Kubištovou. Soupeřky nás překvapily dvěma góly přímo do horního rohu naší brány. OT holky však nic nevzdaly, kdy duo Typlová-Špatenková odpověděly dvěma góly do branky soupeře. Od začátku 2. třetiny jsme už holky z Pardubic nepustily ke gólové šanci. Gólovou příležitost pro tým OT také využila „staronová“ tvář Verča Fárníková. K rozjetému vlaku „gólovek“ se přidaly i Kubištová s Horáčkovou, které obě perfektně vymetly síť za zády pardubické gólmanky.

by Dita Špatenková


SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF