Muži  |  14. září 2020

Jak se hrálo o víkendu?

Jak se hrálo o víkendu?

Sezóna 2020/2021 byla úspěšně zahájena. Muži v neděli odjeli do Žďáru n/S. a přivezli domů výhru z prvního zápasu v Divizi.

Muži - Divize, skupina D

FbK Orlicko - Třebovsko vs. Hippos Žďár n/S. 4:3 p. (0:0, 3:1, 0:2, prodloužení 1:0)

Branky a asistence: 28:40 Petr John, 30:31 David Čížek (Matěj Tesař), 35:55 Matěj Tesař (Petr Fiala), 60:11 Patrik Jurco (Pavel Horák)

Online zápasu: 13.9.neděle - Žďár n/S.

„Tým našich mužů jel ke svému historicky prvnímu diviznímu zápasu, až do Žďáru nad Sázavou, kde na nás čekal velmi zkušený soupeř, jež se v soutěži pohybuje už několik let. První třetina byla ve velmi opatrném duchu, věděli jsme, že naši protihráči jsou velmi dobří, a tak jsme se soustředili hlavně na zodpovědnou obrannou hru a trpělivě čekali na šance v útoku. Síťku branky domácích rozvlnil až kapitán Petr John, který po krásném úniku zavěsil nad brankářovo rameno. Jeho trefu ještě o pár minut později vylepšil David Čížek a OT se dostalo do vedení 2:0. Ve druhé třetině, poté ještě skóroval Matěj Tesař a protihráč Michal Hrubý. Do šatny jsme tedy odcházeli za stavu 3:1.
Ve třetí části se projevila zkušenost našich protihráčů - nejprve Filip Dvořák dokázal záludným lobem dostat balón, až za záda Jakuba Hrdličky, a poté Tomáš Hrubý přečetl rozehrávku obránců a skóre srovnal na 3:3. Naštěstí jsme se nenechali úplně rozhodit a v obraně jsme již další skandál v podobě gólu nedopustili.
Hrdinou dne se poté stal Patrik Jurco, který si nádherně naběhl v úvodních vteřinách prodloužení a z úniku vymetl pavučiny v horním rohu soupeřovi brány. Tato dokonalá trefa nám nakonec zajistila vítězství a zisk prvních dvou divizních bodů.“

by Tomáš Dryml

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF