15. červenec 2020

Kemp talentované mládeže

Kemp talentované mládeže

Kemp talentované mládeže se pravidelně pořádá již od roku 2004 v červenci, těsně po skončení turnaje Prague Games. Cílem je systematická práce s nejtalentovanějšími hráči a hráčkami daných kategorií, zcela logicky výběr hráčů a hráček navazuje na turnaje regionálních výběrů, odkud je trenéři juniorských reprezentací po konzultaci s trenéry regionů vybírají.

Trénink na Kempu je zaměřen na rozvoj florbalových dovedností a jejich aplikaci v zápase, dále na rozšíření pohybové gramotnosti (tvorba správných pohybových stereotipů a zvládání složitých pohybových řetezců) a edukace hráčů a hráček vedoucí k prodloužení jejich sportovní kariéry. Tréninky jsou vedeny trenéry juniorských reprezentací, finskými trenéry z klubu Era Viikingit a vybranými specialisty. Přítomen je samozřejmě i zdravotník, fyzioterapeut a masér. V Jičíně je využíván celý sportovní areál, tj. obě sportovní haly na trénink florbalu, atletický areál, v případě nepřízně počasí také sál pro úpolové sporty, fotbalové hřiště s umělým povrchem, beachový areál (volejbal, házená, fotbal na písku) a nejoblíbenější část – plavecký bazén s vířivkou.

Na tento kemp talentované mládeže byli vybráni brankář, fyzioterapeut a trenér z našich řad. Kempu se všichni zúčastnili od 11. do 15.7.2020.

⭐️Tomáš Jurco (brankář FbK OT, aktuálně na hostování v TJ Tatran Střešovice)
⭐️Vojtěch Typl (bývalý brankář FbK OT, aktuálně fyzioterapeut)
⭐️Jiří Typl (trenér FbK OT, vybrán jako hlavní trenér kategorie do 15 let)


SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF