Ženy  |  21. dubna 2020

Ohlédnutí za sezónou žen

Ohlédnutí za sezónou žen

Co považuje trenér Marek Řehák za klíčový moment sezóny žen?

Do sezóny 2019/2020 jsme nastoupily s cílem vyhoupnout se za polovinu tabulky a s novými posilami jsme doufali, že toho dosáhneme. Bohužel jsme netušili, že nás i pár hráček hned na začátku opustí. Postupné odchody bez udání důvodu ustaly až koncem prosince.

Sezóna nezačala zrovna dobře, kdy se po letní pauze hráčky na hřišti více méně poznávaly. Podle toho vypadal i výsledek odehraných zápasů, hra měla nedostatky v přesnosti a úspěšném zakončení. Přes to vše se proti některým soupeřům podařil obrátit výsledek v náš prospěch. Poslední zápasy v první části byly bez bodové a bylo na místě, před vstupem do druhé části sezóny, se nad sebou zamyslet. 

Viditelně bylo potřeba více času na sehrání a změna některých hracích postů vedla k úspěchu. Tým začal šlapat až v druhé části sezóny, kdy po vytouženém odpočinku a načerpání sil, se také vrátila chuť do hry, a to bylo pro tým klíčové. Vstup do druhé části, kdy jsme na domácí půdě porazily tým Hradce ale prohrály s Dobruškou, byl pro nás povzbuzující a další zápasy vedly k vítězství. Po těchto zápasech byla v týmu skvělá nálada a dovolím si říct, že v dalším zápase jsem očekával podobný scénář. To se nám ne zcela povedlo, ale i tak to byl dobrý výsledek v podobě 4 bodů. Poslední zápasy proti vedoucím týmům tabulky nám přerušila současná situace v republice, a tak jsme nemohly své nové síly a dovednosti využít.

Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčkám za uplynulou sezónu a těším se na sezónu příští!

By Marek Řehák 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF