Muži, Junioři  |  19. duben 2020

Ohlédnutí za sezónou juniorů a mužů

Ohlédnutí za sezónou juniorů a mužů

V čem spočívala Achillova pata u týmu juniorů? Co chybělo mužům při klíčových momentech zápasu? Vysvětlení popisují trenéři těchto kategorií Martin Šmíd a Jiří Typl.

Junioři 

V loňské sezóně hráli naši junioři 3. ligu, kterou s přehledem vyhráli. Letos jsme nastoupili ve 2. lize juniorů, kde konečné 4. místo určitě neodpovídá kvalitě hráčů. Letošní Achillovou patou se ukázal post brankáře. Prakticky celou sezónu musely na tomto místě zaskakovat gólmanky z řad žen, za což jim mnohokrát děkujeme. Letos máme na soupisce 17 juniorů, trénujících 3x týdně. Zápasy jsme doplňovali o hráče z řad dorostenců. A naopak vybraní junioři jezdili sbírat cenné zkušenosti za tým mužů.

Muži 

Tým mužů prošel po loňské sezóně generační obměnou a přišel o své nejvýraznější lídry. Naopak z kategorie juniorů dostali prostor šikovní mladí hráči. Tým si stanovil vlastní cíl, a to poprat se o postup do vyšší soutěže. V průběhu sezóny se střídaly lepší a horší výsledky. Začátek sezóny vyšel perfektně při jízdě pohárem, následovaly však příliš hloupé prohry s týmy ze dna tabulky. Týmu určitě chyběl zkušený hráč s klidem při klíčových momentech zápasů. I když jsme soupeře neválcovali obrovskými rozdíly ve skóre, tak na hřišti jsme ve většině zápasů jasně dominovali pohybem, hrou s míčkem a nebezpečností. Bohužel zakončení a proměňování šancí mezi naše silné stránky nepatřilo. Předčasně ukončená sezóna nám přiřkla druhé místo a uvidíme, zda bude tato pozice stačit na postup do vyšší soutěže.

By Martin Šmíd a Jiří Typl 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF