Dorostenci  |  18. duben 2020

Ohlédnutí za sezónou dorostenců v 1. lize

Ohlédnutí za sezónou dorostenců v 1. lize

Široká základna, neuskutečněné playoff, dobrá parta. A jak dále popisuje sezónu trenér dorostenců Petr Stolín?

Dorostenci v této sezóně nastupovali v 1.lize dorostenců – divize D (Jihomoravská část). Ligase hrála formou 2 košů po 5 týmech. Po odehrání celého kola (4 zápasy) dva nejlepší týmy z druhého koše postupovaly do prvního a dva nejhůře umístěné týmy z prvního koše sestupovaly do druhého koše.

Našemu týmu dorostenců se podařilo hrát 2x ve vyšším výkonnostním koši a 3x v nižším. V prvním koši jsme hráli velmi těžké zápasy, především se silnými brněnskými týmy a týmem ze Znojma, v nižším koši už kluci odehrávali vyrovnané výsledky. Pohybovali jsme se tedy vždy na hraně 1. a 2. koše. I přes porážky s těžkými soupeři se kluci ve florbale výrazně zlepšili a v zápasech se snažili aplikovat herní systém spolu s dalšími věcmi, co od nich bylo vyžadováno na trénincích.

V počtu hráčů jsme tuto sezónu měli velmi široký kádr (26 hráčů + 1 brankář), který trénoval 3x týdně (pondělí, středa, pátek). Široká základna nabízela stále dostatek hráčů na každou ligu. Jelikož se již jedná o velmi kvalitní soutěž, tak na turnaje jezdil tým v menším složení, ale i přesto byl postupně zapojen celý tým a každý si tak okusil atmosféru nejvyšší dorostenecké ligy. Především bych chtěl vyzdvihnout, že se podařilo vytvořit velmi dobrou partu. Kluci spolu drží a vzájemně se podporují, jak během tréninků, tak i při zápasech.

Do sezóny jsme nastupovali s cílem získat zkušenosti z těžkých zápasů, porvat se o co nejlepší výsledek a také si alespoň 1x zahrát první koš. Toho se kluci zhostili skvěle a náš stanovený cíl jsme splnili. V základní části jsme obsadili konečné pěkné 7. místo v naší divizi z celkového počtu 10-ti týmů. Tato 1.liga dorostenců po základní části pokračuje vyřazovacími boji, na které jsme se velice těšili. Los nám přisoudil soupeře z Havířova. Bohužel 3 dny před začátkem playoff byla z důvodu viru COVID-19 celá soutěž zrušena. I přes neuskutečněné playoff hodnotím sezónu kladně. Povedlo se splnit předem stanovené cíle a všichni hráči se ve florbale výrazně posunuli. Bonusem byla skvělá parta, která se v průběhu sezóny utvořila!

By Petr Stolín 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF