Ohlédnutí za sezónou mladších a starších žáků

Ohlédnutí za sezónou mladších a starších žáků

Byl post brankáře mladších žáků slabinou nebo opak je pravdou? Co vedlo starší žáky k otevření další tréninkové jednotky? Podívejme se jak vnímají sezónu žactva trenéři Josef Ludvíček, Pavel Vaňous a Martin Šmíd.

Mladší žáci

V kategorii mladších žáků trénuje 48 dětí, z toho je 11 nováčků. Tréninková skupina v Ústí má 33 dětí (7 nováčků) a 3 trenéry a skupina v ČT má 15 dětí (4 nováčky) a 2 trenéry. Obě skupiny doteď trénovaly 2x týdně.

V této sezóně byly přihlášené 2 soutěže, Liga mladších žáků 5+1, na kterou jezdila převážně zkušenější a starší část mladších žáků a Přebor mladších žáků 3+1, kde získávala zkušenosti mladší část hráčů a nováčci. V Lize 5+1 se celkem dařilo. Vyrovnané zápasy se hrály prakticky se všemi týmy. OT tým zdobila pokaždé široká střídačka, kde do hry zasáhly vždy kompletní tři řady. Během sezóny se také rozrostla brankářská část. V září to vypadalo, že právě tento post bude slabinou, ale během sezóny se ukázaly další talentovaní brankáři, kteří naše celky na turnajích výrazně podrželi. Začátkem sezóny patřil náš tým v Přeboru 3+1 spíše ke slabším týmům. Daní byla nezkušenost mladších a především nových hráčů. Tato situace se postupně měnila, hráči se zlepšovali turnaj od turnaje. Na posledních turnajích byla dokonce přihlášena 2 mužstva, která určitě zaskočila několik soupeřů. Škoda, že takto rozjeté týmy, zastavila ukončená sezóna. Vzestupné tendence výkonnosti byly zřejmé.

By Josef Ludvíček a Pavel Vaňous 


Starší žáci 

V současné době máme 34 hráčů. Tréninky v halách probíhaly 3x týdně. V úterý odděleně v Ústí nad Orlicí a České Třebové, nově středy a pátky společně v České Třebové.

V této kategorii pravidelně nastupujeme s dvěma mužstvy v Lize starších žáků, která je složena z 32 týmů z pardubického a královehradeckého kraje. Umístění bylo podobné jako v loňské sezoně: modrý tým 11. místo a bílý tým 31. místo. Za modré nastupují zkušenější hráči a za bílé nováčci, kteří jsou doplňováni mladšími žáky. Modrým se první polovina sezóny vydařila, dokonce se před Vánoci probojovali mezi prvních pět týmu. Po Novém roce se vše obrátilo a začali jsme výkonnostně ztrácet,  z toho důvodu jsme sehnali prostor na třetí tréninkovou jednotku. Bohužel březnové okolnosti naši snahu dostat se zpět zastavily. U bílého týmu nám šlo spíše o získávání herních zkušeností, což jsme naplnili.

By Martin Šmíd

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF