Mladší žáci (5+1) vyrazili do Chlumce n.C.

Mladší žáci (5+1) vyrazili do Chlumce n.C.

V neděli 23.2. vyrazil tým mladších žáků na turnaj 5+1 do Chlumce n. C., kde nás kromě tradičních soupeřů z ligy čekal ještě zápas s týmem regionálních výběrů starších žákyň HK a PA kraje.

V prvním zápase jsme poměřili své síly s FTC Vysoké Mýto. Od začátku jsme měli trochu navrch, ale ani 3 nastřelené tyčky a spousta neproměněních šancí nám na vítězství nestačilo. Navíc soupeř své šance dokázal využít.

K druhému zápasu s výběrem starších žákyň jsme nastupovali trochu s obavami. Holky byly většinou o hlavu větší než my a navíc předváděly krásný florbal. Ovšem jsme se jich nezalekli a nastoupili proti nim s odhodláním a nasazením. K vidění byl bojovný a rychlý florbal se spoustou šancí, který neměl vítěze.

V dalším zápase jsme se utkali s týmem z Jičína. Většina zápasu se odehrála na půlce soupeře, kde se nám podařilo vstřelit několik krásných gólů. Navíc si náš brankář Filip Kolář připsal svou první turnajovou nulu.

Na závěr nás čekal domácí tým z Chlumce. Pomalu nám docházely síly, ale nakonec jsme soupeře přehráli a zaslouženě ho porazili. 

Hodnocení trenéra: "Krásný turnaj, kde nám na začátku chybělo trochu toho florbalového štěstíčka, ale jinak odmakané až do konce. Musím kluky pochválit především za zápas proti starším a větším holkám, který nevypustili ani na chvilku. Určitě to jsou pro ně cenné zkušenosti.“

By  Pavel Vaňous 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF