Ženy  |   4. únor 2020

Dvě hattrickové královny

Dvě hattrickové královny

Ženy se první únorový den vydaly do Rokytnice v Orlických horách, kde to velmi dobře znají, protože zde probíhá klubové letní soustředění. Sobotní plán zněl skromně a jasně, vyhrát nad FbC Skuteč a poté nad HAGA Ladies Pardubice.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FbC Skuteč 

6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Utkání začalo velmi vyrovnaně. O ženách ze Skutče je známo, že jsou to bojovnice s velkou chutí vyhrát. Naše ženy se nenechaly a jejich protiakce "zachytily". V tomto zápase se prosadila naše první hattricková královna - Ája Šedová. Dvěma góly, po nádherných akcích přispěla také Helča Koníčková. I po „naložených“ pěti brankách, ani jeden tým nepřestal hrát. V zápase jsme si vyzkoušely i oslabení, když byla vyloučena naše hráčka Dana Raisová, při kterém se náš útok pokusil o několik „brejků“. Skuteč byla ve stejně oslabeném počtu jako my, ale všichni jsme do posledních sil bojovali. Zápas byl plný rychlých a dobře provedených akcí, které ne vždy, byly zakončeny gólem. 

Branky: 9:39  Koníčková (Fárníková), 21:31 Šedová, 27:53 vlastní branka, 31:59 Šedová, 35:21 Šedová (Raisová), 40:45 Koníčková (Baciu)

Vyloučení: Dana Raisová 

FbK Orlicko - Třebovsko vs. HAGA Ladies Pardubice 

5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Druhý zápas jsme čekaly náročnější. Síly ubývaly, ale chuť vyhrát zůstávala. Pardubice přijely ve velkém počtu, proto jsme očekávaly, že této výhody využijí, ale opak byl pravdou. Celý zápas se linul v pomalejším tempu, hra se přelévala nahoru a dolů. Pardubice měly hodně šancí, ale chyběla jim "koncovka". Jednoduchými nahrávkami a zakončeními jsme ženám z HAGY ukazovaly, co umíme. V tomto zápase zazářila naše druhá hattricková královna Helča Koníčková, která si tímto odvezla z ligy krásných 5 bodů a skvělý pocit ze hry! 

Branky: 00:13 Koníčková, 27:07 Koníčková, 28:25 Jebousková (Koníčková), 38:47 Koníčková (Fárníková), 39:59 Kubištová (Fárníková)

Komentář kapitána: „Oba zápasy jsme hrály jako tým. Pominuly jsme naši početní nevýhodu a nechaly jsme na hřišti úplně všechno. Stále je co zlepšovat, ať už individuálně - zakončení nebo herně - nahrávky, systém. U spousta hráček vidím zlepšení, snahu a chuť, což je velmi vzácné. Díky za super zápasy a výborný výkon všem spoluhráčkám i trenérovi.“

By Lucie Baciu

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF