Starší žáci  |  31. leden 2020

Starší žáci v Hořicích

Starší žáci v Hořicích

Nový rok - nové dresy = postup do vyššího koše

První turnaj v novém roce, se starší žáci vydali do města trubiček, tedy do Hořic. Zápasy našich starších žáků bílých, přinesly pohledný postupně vygradovaný florbal. V místní hale se utkali s protihráči ze Všestar, Hagy Pardubice a DDM Sion Hradec Králové. 

FbK Orlicko -Třebovsko bílí - FBŠ Všestary 

4:3 (3:1, 1:2) 

První letošní turnaj v kategorii starších žáků si odehrála čtveřice Filip Mareš, Sebastián Filip, Matyáš Kvapil a Erik Borek. Kluci se předvedli ve vší parádě, když hned po 30 sekundách hry se poslední dva jmenovaní sehráli a vstřelili první branku zápasu. V první polovině jsme byli lepším týmem, který z branky kontroloval Jonáš Svoboda. Do konce první poloviny jsme si vybudovali postupně náskok 3:1. Začátek druhé poloviny byl lehce nervózní a Všestary toho dokázali využít když srovnaly na 3:3. Nakonec jeden z nejmladších hráčů - Matyáš Kvapil vstřelil výhru, kterou jsme si pohlídali až do závěrečného písknutí rozhodčích. 

Branky: 0:33 Matyáš Kvapil (Erik Borek), 4:16 Jakub Hyhlík (Erik Borek), 8:31 Dominik Kalous, 15:19 Matyáš Kvapil

FbK Orlicko -Třebovsko bílí - Haga Pardubice 

4:2 (2:1, 2:1) 

Po prvním vítězství se šatnou linula dobrá nálada všech hráčů a pomyšlení na další zápas kde nás čekal náš „rival“ Haga. Naši hru z prvního zápasu jsme si přenesli i sem, když jsme během dvou minut vyskočili na rozdíl dvou branek, zásluhou Dominika Kalouse a Matyáše Kvapila. Hosté tuto „sprchu” zvládli a rozjížděli své protiakce, které z velké části zastavoval Jonáš Svoboda. Do druhé poloviny, jsme šli za stavu 2:1. Hned po pár sekundách druhé části, vstřelil branku Sebastián Filip a navýšil naše vedení na 3:1. Hosté se stihli vrátit do zápasu, když šťastným odrazem snížili na 3:2, ale 30 sekund před koncem jsme si pojistili vedení, když dal branku nejlepší hráč tohoto turnaje Matyáš Kvapil a konečný stav byl 4:2.

Branky: 0:22 Dominik Kalous (Jakub Hyhlík), 1:45 Matyáš Kvapil (Erik Borek), 12:37 Sebastián Filip, 23:26 Matyáš Kvapil (Erik Borek)
Vyloučení: 1:0 Bez využití

FBC SION - DDM Nová Generace - FbK Orlicko-Třebovsko bílí
3:1 (1:1, 2:0)

Dva zápasy a dvě vítězství pro oba týmy, znamenalo boj o postup do vyššího koše. Začátek zápasů byl opatrný a veškeré šance obou týmů skvěle zvládali oba brankáři. Sice jsme se ujmuli vedení zásluhou Dominika Kalouse, ale odpověď hráčů Sionu na sebe nenechala dlouho čekat. Po sérii výtečných zákroků Jonáše Svobody, přišel srovnávací gól. Do druhé části jsme tedy šli za stavu 1:1. V druhé části byla vidět síla Sionu, která byla o hlavu vyšší a v dost soubojích i silnější. Šance se rodili, ale na obou stranách opět „čarovali“ brankáři. Čtyři minuty před koncem zápasů, jsme dostali po chybě v obraně gól a nezbyl čas na něco čekat, než jít hrát „power-play“. Sekundu před koncem zápasu, soupeř využil odkryté branky a upravil skóre tohoto zápasu na konečných 3:1. 

Branky: 6:33 Dominik Kalous (Lukáš Uhlíř) 

Komentář trenéra: Všechny zápasy byly „odmakané“ od první do poslední sekundy. Velká podpora z brankoviště i hráčů z pole, obzvlášť velká podpora našich mladších žáků. Jsem velice rád že je vidět i přísun našich tréninků, ale i tak víme kde můžeme ještě přidat.“

by Daniel Suchý

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF