Dorostenci  |  23. leden 2020

Dorostenci bojovali v Brně v nových dresech

Dorostenci bojovali v Brně v nových dresech

V sobotu 18.1.2020 vyrazili dorostenci opět směr Brno. Po úspěšném minulém turnaji, a postupu do vyššího koše, to znamenalo poměření sil se špičkou naší skupiny celorepublikové soutěže 1.ligy dorostenců.

FbK Orlicko-Třebovsko - TJ Znojmo LAUFEN CZ
3:9 (1:3, 0:3, 2:3) 

K prvnímu utkání nastoupil tým dorostenců proti celku ze Znojma. Kvality soupeře jsou našim dorostencům již dobře známé, utkali jsme se s nimi již potřetí. První třetina byla velice vyrovnaná. Tlak soupeře postupně sílil, ale naše obrana pracovala zodpovědně. Stav 3:1 stále nabízel otevřený zápas. Hra v druhé třetině se moc nezměnila, ale branky bohužel vstřelil pouze soupeř. Třetí třetina už žádné drama nepřinesla a tak jsme opět znojemským podlehli, když po 45 minutách hry svítilo skóre 3:9. Celý zápas nás výborně držel starší žák Dominik Šlesinger (ročník 2006), který tak prožívá v 1. lize své první zápasy.

Branky: 6:03 - Tomáš Martinásek (bez asistence), 30:58 Petr Minář (Jakub Ludvíček), 43:11 - Ondřej Hamerník (bez asistence).

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers
0:6 (0:1, 0:3, 0:2) 

Druhý zápas dne patřil výzvě. Ano, tým Gullivers Brno je lídrem naší skupiny. Dorostenci začali opatrně a skvěle se drželi trenérských pokynů. Počáteční zajištění obrany se vyplatilo a hra se postupně srovnávala. Výsledkem bylo několik gólových šancí, jak z postupného útoku, tak i z brejkových situací po chybě soupeře. Tyto šance však bohužel soupeřovu brankovou síťku nerozhoupaly. První třetina tedy skončila těsně 0:1. Druhá třetina byla v podobném duchu jako ta první, ale góly vstřelili pouze soupeři. Třetí třetina se hrála nahoru dolů, hra se více otevřela a brankáři často předváděli neuvěřitelné zákroky. Naše slabší koncovka a především velmi kvalitní výkon brankáře, na druhé straně způsobil, že jsme se v tomto utkání střelecky neprosadili.

Hodnocení trenéra: „Opět se jednalo o kvalitní a pro nás velmi poučné zápasy. Velmi mě těší, s jakým nasazením kluci nastoupili do těchto dvou těžkých zápasů a odmakali je až do poslední vteřiny. Průběh zápasů také potvrzuje zlepšující se hru a výkony, dá se říct s každou třetinou. Tato práce je dlouhodobá, ale sami hráči již vědí, že mohou hrát kvalitní florbal s dalšími soupeři. Především získávají cenné zkušenosti, které zužitkují v dalších zápasech.“ 

by Josef Ludvíček a Petr Stolín

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF