16. leden 2020

EXhráčka OT v extralize

EXhráčka OT v extralize

Říká Vám něco jméno Aneta Foffová? Je to kapitánka a obránkyně klubu FBC Crazy girls Liberec, která hrála a trénovala za náš klub. Její florbalové začátky byly v FBC Peaksport Litomyšl, poté přešla do FbK Orlicko-Třebovsko. První vyšší soutěž – 1. Iigu žen, si zahráIa za FTC Vysoké Mýto a nyní působí v ExtraIize žen za FBC Crazy girls Liberec.

Jejím florbalovým vzorem u mužů je Tomáš Sladký a u žen Anna Wijk. Motto kterým se řídí je „Never give up.“

Jak se tobě a tvému týmu daří v letošní sezóně 2019/2020? V letošní sezóně zatím moc úspěchů nesklízíme. Po skončení sezóny minulé, jsme přišly o spoustu hráček, které odešly do jiných týmů, nebo ukončily svoji kariéru a se současným týmem se snažíme získat první body v extralize. Máme mnoho mladých a nezkušených hráček a to proti týmům jako jsou např. Vítkovice, Chodov, nebo Ostrava bohužel nestačí.

Kolikrát týdně trénujete? Trénujeme 3-4 x týdně. Jeden trénink v posilovně a zbytek na hokejce. 

Kdo tě ve florbale nejvíce podporuje? Podporu mám od celé rodiny. Mamča s dědou sledují každý můj zápas a i přesto, že se nedaří, nám fandí a věří v úspěch. 

Jak zvládáš přípravy na tréninky, zápasy společně se školou/prací a osobním životem? Florbal zabere 99% mého času. V hale jsem prakticky každý den. Přes týden mám své tréninky a trénuji i žákyně. O víkendu mám jak své, tak jejich zápasy. Pro mě je florbal priorita, a proto si ani nedokážu představit, že bych ve volném čase dělala něco jiného. Během sezóny jdou bohužel osobní věci až na druhé místo. No a co se týče práce, tak ta mi to komplikuje jen tím, že mi bere energii po vstávání ve 4 ráno.

Jaká je podle tebe tvoje silná a slabá stránka ve florbale? Slabá stránka: I přes to jak dlouho hraji, tak dělám během hry unáhlená rozhodnutí, která by bylo potřeba občas změnit. Silná stránka: Myslím si, že mám dobrý přehled ve hře a i z obrany dokážu střílet góly, nebo na ně přihrát. 

Co ovlivňovalo tvoji volbu klubu, když jsi odcházela z OT? O mém odchodu z OT rozhodla vyhlídka toho, že si zahraji vyšší soutěž a získám více zkušeností. 

Kdo tě k florbalu přivedl? Po pravdě na to už si moc nevzpomínám. Viděla jsem hrát kluky florbal a hrozně se mi to líbilo a chtěla jsem to zkusit. Zkusila jsem a hraji ho do teď.
 
Na co nejraději vzpomínáš v OT? Z OT mám jen samé dobré vzpomínky. Je to klub, kde jsem strávila spoustu let a naučila jsem se tam vlastně všechno. Mám spoustu zážitků ze soustředění i z tréninků.

Co ti klub OT dal? Díky trenérům v OT jsem se stala takovým hráčem jakým jsem teď. Naučila jsem se jak se správně chovat na hřišti i mimo něj.

„Bez pořádného tréninku, nikdy nebudou dobré výsledky.“

Děkujeme a přejeme hodně úspěchů, nejen florbalových!

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF