Elévové ČT, Elévové ÚO  |  26. prosinec 2019

Vánoční turnaj v Hodoníně

Vánoční turnaj v Hodoníně

Výběr elévů získával mezinárodní zkušenosti.

V sobotu 14. 12. vyrazili naši elévové na Vánoční turnaj do Hodonína, kde se kromě silných celků z celé Moravy, představily i týmy ze Slovenska. Celkem 18 týmů bylo rozděleno do 3 skupin, ze kterých postupovaly 4 nejlepší do play off – což byl náš cíl.

Po dlouhé ranní cestě jsme zahajovali proti týmu z Karviné. Úvod nám nevyšel a během 1. minuty jsme prohrávali. Naštěstí jsme se z toho otřepali celkem rychle a otočili stav na 3:1. Nicméně nervozitou a lacinými chybami jsme dostali soupeře zpět do hry. Soupeř dokázal trestat každou naši chybu a odskočil až na 4:7. Naši kluci se v závěru sice nadechli ke stíhací jízdě, ale na víc, než konečných 6:7 to nestačilo. Velmi smolná a zbytečná prohra.

Bohužel jsme se nemohli z této ztráty moc dlouho vzpamatovávat, jelikož nás čekal hned další zápas – Brno Židenice girls. Aby toho nebylo málo, gól jsme inkasovali hned po úvodní buly. Opět se nám podařilo vyrovnat a zápas byl jako na houpačce. Stav byl stále vyrovnaný nebo maximálně o gól pro jeden z týmů. Děvčata byla rychlá, tvrdá, skvělá na hokejce a svým aktivním napadáním nám ve druhém poločase prakticky nedovolila sehrát naši typickou kombinační akci. Nicméně kluci bojovali, a tak do závěrečného hvizdu rozhodčího nebylo nic rozhodnuto. Bohužel rozhodlo rychlé rozehrání standardní situace, kterou jsme nezachytili a prohráli opět smolně – 5:6.

Po pauze nás čekal domácí tým, se kterým jsme hráli o to, kdo bude mít ještě šanci na postup ze skupiny. Tentokrát se nám nedařilo a do šancí se dostával spíše soupeř. Tradičně jsme prohrávali a pouze dotahovali. Šance se nám naskytla za stavu 3:3, kdy se lámal chleba, měli jsme i šance, ale gól bohužel vstřelil soupeř. Nečekaná a laciná prohra 3:4.

Pokud jsme chtěli ještě uvažovat o postupu ze skupiny, museli jsme bezpodmínečně bodovat v dalším utkání, kde nás čekal nejtěžší soupeř, lídr naší skupiny, chlapci z Přerova. Náš tradiční úvod, během 1 minuty 0:2, nás prakticky vyřadil ze hry. Soupeř byl lepší a naši chlapci deprimovaní. Konečné skóre 2:8 bylo nemilosrdné, a pro soupeře pohodové.

V posledním zápase proti Šternberku jsme hráli o čest, a soupeř o postup. Konečně jsme šli do vedení, chlapcům se začalo dařit, viděli jsme konečně naše kombinace a vyhráli 5:0. Ve velmi těžké a vyrovnané skupině jsme skončili poslední a jeli domů. Poslední výkon a výsledek nám alespoň částečně vylepšil náladu ze smolného turnaje - tak jsme společně zhodnotili turnaj u McDonalda v Brně.

Hodnocení trenéra: „Sice výsledkově nevydařený turnaj, ale obrovský zážitek. Krásná hala, atmosféra, Slováci, skvělí hráči – úplně něco jiného, než běžná liga, což byl účel tohoto výjezdu. Hráči se dostali zase o level výše, což je hrozně důležité. Postup ze skupiny nám sice nevyšel, ale rozhodně neodjíždíme s ostudou a věřím, že jsme neřekli své poslední slovo…“

Reprezentovali nás: Adam Koudelný, Láďa Miláček, Jenda Kulhavý, Matěj Šmétka, Tonda Kvapil, Kuba Krčál, Filip Kalous, Ondra Vlček a Tobias Hamerník. DĚKUJEME!!!

By Josef Kvapil 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF