Starší žáci  |  14. prosinec 2019

Tým modrých proletěl 2. košem rovnou do 1. koše

Tým modrých proletěl 2. košem rovnou do 1. koše

Cesta na turnaj byla dlouhá, ale ani tak nám nesebrala mnoho sil. Na začátku turnaje si sice polovina hráčů stěžovala na různé bolesti a nevolnosti, ale na hřišti to rozhodně znát nebylo.

První zápas jsme hráli proti Sokol Pardubice B. Naši hráči byli od začátku aktivnější. Také Pardubice měly své šance, ale poměrně jistě jsme zvítězili 3:1 (góly: Matoušek, Broulík, Kovář), když gólová korekce soupeře přišla až v poslední minutě zápasu. Škoda pro mě, jako brankáře, nula byla blízko :-). První zápas je vyhraný a je dost pravděpodobné, že se ve 2. koši udržíme, což je náš první malý cíl. Přeci jen jsme do něj postoupili poprvé. 

Druhý zápas proběhl proti domácímu FBK Jičín. Viděno z branky, šlo o zápas naprosto vyrovnaný, u obou týmu byla znát snaha o vítězství. Naštěstí se nám zase podařilo vstřelit první gól a postupně jsme si i zde vybudovali náskok 3:0, když Máca Matoušek zaznamenal hattrick. Sice jsme pak na minutu vypadli z role a dostali dva góly, ale třetí gól už nepadl a tak bereme i druhou výhru. My hráči začínáme přemýšlet o 1. koši. 

Třetí zápas hrajeme proti Dobrušce a my tušíme, že nás čeká nejsilnější protivník. A taky že byl. Dobruška byla o něco lepší na míčku než my, ale naštěstí se jí nedaří dát gól, a tak po úniku našeho hráče jdeme i potřetí do vedení. Netrvá to dlouho a Dobruška po minutě dorovnává na 1:1, dál se pak zápas přelévá jako pivo ze sudu do sklenic alkoholiků. Druhý gól však patří nám a z brejků pak dotvoříme skóre na konečných 4:1 (góly: Kulhavý 2x, Lána, Kovář), což nám přináší postup do prvního koše a to je vážně super. Vždyť před dvěma měsíce jsme byli v koši čtvrtém!

Do posledního zápasu proti Fbc Sokol Předměřice nad Labem jdeme s tím, že si chceme odnést čtyři výhry. Po 12 sekundách od začátku zápasu dostáváme gól a trenér zuří, trochu to vypadá na sebeuspokojení z postupu. Za minutu se nám však daří vyrovnat na 1:1 a pak už ubojujeme výhru 3:2 (góly: Kulhavý, Švejda, Kovář). Domů si tak opravdu vezeme čtyři výhry nad silnými soupeři.

Za mě byl tento turnaj super, všichni jsme do hry dali maximum. Mně se dařilo jako nikdy, slovy trenéra: “nejlepší gólman turnaje” :-).

By Dominik Šlesinger

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF