2. prosinec 2019

DNA OT

DNA OT

Víš, co je DNA OT?

Dovolte nám, Vám představit DNA OT. Je to něco, co spojuje naše hráče, trenéry, členy a všechny příznivce florbalového klubu FbK Orlicko – Třebovsko. DNA je nositelka genetické informace. Jsou v ní zakódované společné rysy, vlastnosti, chování, znaky a charakteristiky. DNA vnáší do našich životů pravidla, řád, rozum, sny a hravost. Všechny tyto prvky tvoří společně jeden svět, svět OT. Každý hráč našeho klubu má svoji jedinečnou vlastní DNA, ale přesto je součástí naší společné DNA OT. Každý člen OT respektuje své genetické předpoklady, učí se s nimi zacházet a především je co nejlépe využívat. Učíme se znát svoji DNA, respektovat ji, umět s ní pracovat, ovládat ji, ale zároveň ji používat jako prostředek pro kroky vpřed. Tato cesta má jediný cíl a to je OT TÝM. DNA je složena z pěti základních prvků - vodík, kyslík, dusík, uhlík a fosfor. Jsou to nosné kameny a bez jediného z nich je celý smysl ztracen. DNA OT se zaměřuje nejen na nosné kameny sportovní, ale také na lidské.

Co nám poví o DNA předsedkyně kubu Renáta Typlová a místopředseda klubu Josef Ludvíček?
„Vedení klubu si kdysi dalo do své vize a koncepce úkol, vytvořit „něco“ co bude obsahovat několik hesel, které budou vystihovat klub jako celek, které budou dávat smysl a ukazovat rysy a směr naší cesty. Na letním soustředění roku 2017 vznikl první výkop, u kterého prvně byli trenéři mládežnických kategorií. Každý si měl stanovit několik hodnot, kterými by charakterizoval klub, hráče a hru. Druhým krokem bylo oslovení dalších trenérů, několik rodičů, hráčů, vedení a všichni měli odpovědět na to samé. Poté se udělalo porovnání, proběhla další diskuze nad vybranými hesly a v samotném závěru bylo na papíře 5 a 5 hodnot, které se rozdělily na lidské a sportovní. Měli jsme z toho opravdu radost. Byli a jsme si jisti, že jsou to ty správné hodnoty. Nejsou to jen slova. Jsou to slova, která pro nás mají svůj význam, na jejich výběru se podílelo několik desítek lidí, které mají v klubu různé role, a víme, že jsme společně na jedné trati. A proč vlastně DNA? Poté, co jsme měli stanovené jednotlivé hodnoty a poté, co jsme si všichni řekli, že to je přesně to, co chceme u nás v klubu mít a co chceme, aby se napříč klubem ctilo, tak jsme se prali s druhým úkolem… jak tyto hodnoty oživit a vizualizovat. Stačila jedna cesta vlakem a náhodné prohlížení časopisu, článek o genetice a DNA bylo na světě. A my měli jasno! Dávalo nám to smysl: dvě vlákna – lidské a sportovní, propojení, jedna krev, společný vývoj. V samém závěru jsme oslovili grafika, udělal perfektní návrh, zapojil naše nosné kameny a my v současné době začneme tyto hesla dostávat do našeho klubu. K hráčům, rodičům, fanouškům. Symbol DNA uvidíte všude i na nových dresech, takže z toho lze snadno vyčíst, že je to jedna ze stěžejních myšlenek našeho klubu. Nebuďme jen One Team, ale buďme taky společné DNA."

Jaké jsou hodnoty lidské a sportovní DNA? Co si pod každou hodnotou představují naši hráči, trenéři a členové klubu?

Již brzy se dozvíte v dalším článku.  

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF