Dorostenci  |   5. listopad 2019

Dvě prohry se vztyčenou hlavou

Dvě prohry se vztyčenou hlavou

V neděli odjel oslabený tým dorostenců odehrát další 2 zápasy v rámci prvního koše nejvyšší ligy dorostenců do Žďáru nad Sázavou. Statečný výkon bohužel nestačil na první 2 celky skupiny D, tedy na Sokol Brno I EMKOCase Gullivers a TJ Znojmo LAUFEN CZ.

FbK Orlicko-Třebovsko – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

1:9 (0:0, 1:4, 0:5)

V prvním zápase jsme nastoupili proti neporaženému celku skupiny D. Věděli jsme, že to bude zatím náš nejtěžší zápas, ale vstoupili jsme do něj odhodlaně, se snahou držet s Gullivery co nejdéle krok. Skvěle jsme drželi plán dle toho, co jsme si řekli před zápasem, a tak byl stav po první třetině nerozhodný 0:0. Do druhé třetiny jsme vstupovali s pokyny více hrozit z brejků. Tento pokyn přesně splnil Matěj Kubasa, který se po výhozu brankáře Matyáše Kopeckého dostal k míči, a backhandovým blafákem překonal soupeřova brankáře. Gullivers však záhy odpověděli a hrálo se „od nuly“. V druhé polovině zápasu soupeř změnil taktiku, zvyšoval aktivitu a začal se bohužel prosazovat. Trestal naše drobné chyby v obraně, a tak se konečné skóre zastavilo na stavu 1:9.

Branky: 16:20 Kubasa (Kopecký)

FbK Orlicko-Třebovsko – TJ Znojmo LAUFEN CZ

3:7 (1:4, 0:2, 2:1)

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti soupeři, proti kterému jsme na prvním dvojturnaji utržili vysokou porážku. Odhodlání odčinit tuto vysokou prohru bylo tedy vysoké. Naše taktika byla stejná jako v předchozím dnešním zápase, avšak Znojmo nás zaskočilo velmi rychlým tempem hry. V první třetině padly hned 3 góly během půl minuty. Nejprve se soupeř trefil 2x, a poté se šťastnou trefou prosadil Ondra Hamerník. Znojmo však nadále bušilo do naší obrany a po první třetině svítilo na tabuli skóre 1:4 v náš neprospěch. Do dalšího průběhu zápasu jsme především chtěli uklidnit hru a zkoncentrovat se v obranné činnosti. To se nám skvěle dařilo, dělali jsme méně a méně chyb, více blokovaly soupeřovy střely, a také byli podpořeni perfektním výkonem brankáře Matyáše Kopeckého. Třetí třetina byla naší nejlepší v rámci 1.koše. Obrana už byla takřka bezchybná a hra se více vyrovnala. Zjistili jsme, že se i s takovým soupeřem dá hrát vyrovnaně. Odměnou třetí třetiny nám byly 2 vstřelené góly a vyhraná třetina poměrem 2:1. Bohužel stav z předchozích 2 třetin jsme už nedohnali a utkání tak prohráli poměrem 3:7.

Branky: 5:46 Hamerník, 37:11 Holub (Hamerník), 43:37 Říha

Komentář Ondřeje Hamerníka: „Zápasy hodnotím kladně, nedařilo se nám sice hrát náš systém v útoku, ale všechny nedostatky jsme doháněli velkou obětavostí ať už blokováním střel, nebo při napadání protihráče. Vyvarovali jsme se hloupým chybám z předešlých zápasů a prohráli důstojně.“

Komentář trenéra: „Oproti minulému turnaji, na kterém naše hra vůbec nevypadala podle mých představ, se kluci na tomto turnaji vyhecovali a předvedli skvělý týmový výkon. Kvalitě soupeře jsme se rovnat nemohli, avšak dokázali jsme si, že nasazením a bojovností dokážeme se soupeřem držet krok. Především se kluci perfektně drželi plánu hry, kterou jsme si vytyčili na pátečním předzápasovém tréninku. Stále je však dost věcí co zlepšovat…“

Fotografie z hracího dne k vidění zde.

By Petr Stolín 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF