Starší žáci  |  12. říjen 2019

Strži-modří na úvod moc nezazářili

Strži-modří na úvod moc nezazářili

Svého prvního turnaje v nové sezóně se dočkali i naši starší žáci. Modří zavítali do Dvora Králové, odehrát zápasy ve třetím koši.

FbK Orlikoc-Třebovsko MODŘÍ vs. FbK TJ Svitavy

1:5 (1:3, 0:2)

Do prvního utkání jsme rozhodně nevkročili pravou nohou. Naše nedůrazná a ospalá hra vedla k tomu, že se soupeř hned v druhé minutě dostal do vedení. Ve 4. minutě vyrovnal z přímého úderu Ála Kulhavý. Doufali jsme, že vstřelená branka bude naší živou vodou, ale nestalo se tak. Soupeř pokračoval v dobrém výkonu a zaslouženě vyhrál.

Branky: 3:25 Aleš Kulhavý

FbK Orlikoc-Třebovsko MODŘÍ vs. TJ Sokol Dvůr Králové nL

2:3 (2:1, 0:2)

Proti domácím jsme začali lépe. Hned v úvodu po nedovolené hře v brankovišti, nám bylo nabídnuto trestné střílení, které jsme bohužel neproměnili. O několik minut později se po přihrávce Radima Švejdy prosadil Kuba Hlaváček. V 7. minutě se konečně prosadil i první útok a na 2:0 zvyšoval tentokrát Kuba Šmíd. Začalo nám svítat na lepší florbalovou neděli. 2 minuty před koncem první části jsme šli do oslabení, které soupeř bohužel využil. V druhé části domácí začali důrazněji a podařilo se jim vyrovnat. Poté se ve hře 4 na 4 dostali do vedení. Na závěr jsme si vytvořili slibný tlak, který jsme podpořili hrou bez brankáře, ale bohužel bezvýsledně.

Branky: 3:47 Jakub Hlaváček (Švejda), 6:17 Jakub Šmíd (Matoušek)

Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1

TJ Sokol Jaroměř vs. FbK Orlikoc-Třebovsko MODŘÍ 

2:2 (2:0, 0:2)

Tento zápas se musel divákům líbit. Hrál se z obou stran pěkný florbal, od jedné branky k druhé. Jaroměř sice první část vyhrála 2:0, ale i přesto jsem věřili, že s výsledkem dokážeme ještě něco udělat. V úvodu druhé půle se podařilo Kubovi Šmídovi, po nahrávce Luboše Kováře, přehodit skvěle chytající brankářku jaroměřských. Touha po vyrovnání se naplnila 2 minuty před koncem, když Máca Matěj Matoušek z poza brány naservíroval Kubovi Šmídovi, který se opět nemýlil. 5 sekund před závěrečným klaksonem měl na své holi výhru opět Kuba Š., ale střela ze střední vzdálenosti jen těsně minula soupeřovu branku.

Branky: 13:00 Jakub Šmíd (Kovář),18:22 Jakub Šmíd (Matoušek)

Vyloučení: 1:0 Využití: 0:0

Orel Rtyně v Podkrkonoší vs. FbK Orlikoc-Třebovsko MODŘÍ 

0:4 (0:0, 0:4)

Do posledního duelu jsme šli s jasným cílem – získat 3 body. Bylo to vidět i na hřišti. Soupeře jsme téměř nepouštěli do našeho území, ale i přes značnou převahu se nám nepodařilo za prvních 10 minut vsítit gól. Uklidnění v podobě prvního gólu zařídil po 31 sekundách druhého dějství Kuba Hlaváček. Poté k zasloužené výhře ještě přispěli Kuba Šmíd a 2x Luboš Kovář.

Branky: 10:31 Jakub Hlaváček (Nádeníková), 14:15 Jakub Šmíd (Matoušek), 15:38 Luboš Kovář (Broulík), 18:33 Luboš Kovář (Matoušek)

Vyloučení: 0:0

Hodnocení trenéra: "Ze začátku turnaje jsem si říkal, že kdybychom šli do ZOO, uděláme líp. Hráli jsme příšerně. Postupně se náš výkon zlepšoval, hlavně u obrany. Nejlepší zápas jsme odvedli s Jaroměří. Na to se už dalo i dívat. Ke konci už byla znát únava, ale i přesto jsme se odměnili jednou výhrou. Určitě očekávám od celého týmu více a všichni by měli začít zodpovědnějším přístupem k tréninkům a docházce."

By Martin Šmíd 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF