Mladší žáci ČT, Mladší žáci ÚO  |  29. září 2019

Mladší žáci poprvé okusili pětkový florbal

Mladší žáci poprvé okusili pětkový florbal

Tým mladších žáků se vydal na svůj první turnaj do Jičína. Jednalo se o první zkušenosti na velkém hřišti, které bylo pro všechny mladé hráče velkou neznámou, ale zároveň velkou motivací.

V neděli 22.9.2019 se početná skupina 16 mladších žáků vypravila do Jičína na první turnaj letošní sezóny. V letošním roce náš klub zvolil možnost přihlášení dvou soutěží tak, aby se do turnajů zapojilo co nejvíce hráčů a měli tak možnost velké množství zkušeností. Výhodou je, že se jedná o dvě odlišené soutěže, a tak si hráči vyzkouší kromě známe hry na menší hřiště také kombinaci v počtu pěti hráčů.

Postupně mlži změřili své síly proti celkům FBK Jičín Rumcajsové, Sokol Chlumec nad Cidlinou a Florbal Primátor Náchod. Obzvláště posledně jmenovaný duel přinesl řadu pěkných šancí na obou stranách a především velké nasazení. Kromě herních činností naši kluci potrénovali také střídání, standardní situace a dvouminutová vyloučení, která se pojí právě s hrou na větší hřiště. 

Turnaj se všem opravdu moc líbil. Pro nás trenéry byl dobrou zpětnou vazbou, že víme, v jakých oblastech zvýšit úsilí, ale zároveň potvrdil dobré základy,které naší svěřenci již mají a v zápasech je prodali.

Fotky ze zápasu zde.

By Josef Ludvíček 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF