Dorostenci  |  17. září 2019

Dorostenci odstartovali prvoligovou sezónu

Dorostenci odstartovali prvoligovou sezónu

Nezvykle už druhý víkend v září zahájili dorostenci svou ligovou sezónu. Důvodem byl jejich start v nejvyšší dorostenecké lize. V domácím prostředí se v sobotu 14.září střetli s týmy Snipers Třebíč a FBŠ Jihlava.

FbK Orlicko-Třebovsko – Snipers Třebíč

10:8 (4:1, 1:2, 5:5)

Divoké utkání, tak by se dal charakterizovat první zápas našich dorostenců. V úvodu první třetiny se nám podařilo vstřelit rychlou branku zásluhou Ondry Hamerníka a následně kontrolovat hru. V závěru jsme ještě přidali 3 slepené branky, a tak po konci první třetiny svítilo skóre 4:1. V druhé třetině jsme ale přestali střílet a začali nesmyslně tahat míček až do branky, díky tomu jsme nechali soupeře snížit na rozdíl jediné branky. Pak ale přišel velmi hrubý faul na střelce našeho prvního gólu, kdy jej soupeř nekompromisně poslal za mantinel. Ondra musel odjet a v průběhu dne už nenastoupil, tímto přejeme brzké uzdravení. Nicméně soupeř vyfasoval 5-ti minutový trest, který jsme využili hned 4 vstřelenými góly zásluhou Jirky Vaňouse, Petra Mináře, Davida Krále a Vojty Štantejského. Po dlouhé přesilovce jsme vedli 8:3 a zdálo se být po zápase. Soupeř ale nesložil zbraně a vrhl vše do útoku. Z našeho nedůrazu v předbrankovém prostoru dokázal vytěžit 5 branek! Přes to vše jsme si však dokázali vedení pohlídat a dokráčeli tak k první výhře v lize. V utkání se blýskl hattrickem Petr Minář.

Branky: 1:50 Hamerník (Minář), 12:54 Štantejský (Břeň), 13:52 Minář (Martinásek), 14:32 Neugebauer (Kubasa), 28:42 Vaňous (Holub), 30:47 Minář (Vaňous), 31:41 Král (Šalda), 32:17 Štantejský (Vaňous), 33:33 Martinásek, 40:37 Minář (Martinásek)

FbK Orlicko-Třebovsko – FBŠ Jihlava

5:6 (2:1, 2:1, 1:4)

Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu z Jihlavy. Opět se nám povedl vstup do zápasu, tentokrát krásnou individuální akcí Michala Břeně. V první třetině jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Tato převaha se nám podařila přenést i do druhé třetiny, kdy jsme hned v první minutě vstřelili 2 branky díky Matyášovi Holubovi a Matějovi Kubasovi. Od té chvíle naše hra začala upadat. Soupeř postupně převzal iniciativu a tlačil nás v našem obraném pásmu. Ve třetí třetině se jihlavským podařilo 3 brankami ve 2 minutách dokonce otočit skóre ve svůj prospěch. Poté přidali ještě jednu branku a my v tu chvíli prohrávali už o 2 branky a měli vážný problém! Podařilo se nám snížit zásluhou spolupráce mezi Tomem Martináskem a střílejícím Vojtou Štantejským. Následně jsme odvolali brankáře a zkoušeli hru v 6. Ta však branku nepřinesla a tak jsme museli zkousnout těsnou porážku.

Branky: 1:34 Břeň (Boušek), 14:13 Štantejský (Břeň), 15:10 Holub, 15:28 Kubasa, 43:46 Štantejský (Martinásek)

Komentář Matyáše Holuba: „Myslím si, že jako nováček soutěže jsme předvedli dobrý výkon. Musíme zapracovat na chybách, které jsme dělali, ale když je odstraníme, tak si myslím, že máme na to předvést ještě lepší výkon v dalším kole.

Komentář trenéra: „První turnaj v této sezóně nám jasně ukázal, kde se vyskytují chyby. Mnoho gólů jsme dostávali z přebrankového prostoru, to se nesmí stávat. Na druhou stranu mě těší útočná hra, která se narozdíl od Moravian Cupu velmi zlepšila. Také kluky musím pochválit za skvělé vstupy do zápasů, kdy díky rychlé brance vedeme. Naopak zase máme velmi slabou třetí třetinu, která je z mého pohledu otázkou soustředěnosti v zápasu, a z toho poté pramení velké množství chyb.“

By Petr Stolín 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF