Dorostenci  |  16. září 2019

Dorostenci na turnaji MORAVIAN CUP

Dorostenci na turnaji MORAVIAN CUP

První víkend v září hostila Olomouc mládežnický turnaj Moravian Cup. Zde se představil také náš tým dorostenců, který turnaj využil jako přípravu před náročnou sezónou v 1.lize.

ZÁKLADNÍ SKUPINA

FbK Orlicko-Třebovsko – Bulldogs Brno 1:0 (1:0)

V prvním zápase proti omlazenému soupeři z Brna jsme měli skvělý vstup do zápasu, kdy už v první minutě vstřelil vedoucí, a nakonec i rozhodující branku Petr Minář. V první polovině jsme jasně dominovali, ale v té druhé se hra vyrovnala a hrál se florbal nahoru-dolů. Štěstí nakonec stálo při nás a my si připsali první výhru v turnaji.

FbK Orlicko-Třebovsko – FbC Topgal Šternberk 1:2 (0:1)

Do druhého zápasu jsme vstoupili odhodlaně, avšak drobná chyba v naší obraně znamenala vedoucí branku soupeře. Hra byla opět vyrovnaná, spíše jsme to byli my, kdo více drželi míček a měl více šancí. Bohužel neschopnost proměnit tutovky nás stála výhru.

FbK Orlicko-Třebovsko – SPORT CLUB Klatovy 3:3 (2:1)

V posledním sobotním zápase jsme nastoupili proti týmu z Klatov. Po skvělé první polovině, kdy jsme soupeře téměř nepustili k míčku, jsme v druhé polevili a dovolili soupeři dostat se zpět do zápasu. Nakonec z toho byla přijatelná remíza, ale všichni jsme věděli, že naše hra vůbec nebyla ideální…

Skupinu jsme zakončili na 2.místě a mohli jsme se tak těšit na osmifinálového soupeře z Prostějova.

OSMIFINÁLE

FbK Orlicko-Třebovsko – SK K2 Prostějov 2:1sn (0:1)

V osmifinále na nás čekal tým SK K2 Prostějov. Ihned od začátku zápasu nás soupeř zaskočil jeho rychlou a důraznou hrou. My se však brzy přizpůsobili a začali hrát svoji hru. K vidění byl nádherný zápas plný šancí na obou stranách, který dospěl až do samostatných nájezdů. V těch jsme byli úspěšnější, především díky neprůstřelnému brankáři Matyášovi Kopeckého, ale také díky brankám Petra Mináře a Lukáše Říhy.

ČTVRTFINÁLE

FbK Orlicko-Třebovsko – FBS Olomouc 0:9 (0:2)

Do čtvrtfinálového zápasu jsme nastoupili proti favoritovi turnaje, domácí Olomouci. Utkání se hrálo již od začátku na jednu bránu. Pouze zásluhou našeho skvělého bránění bylo poločasové skóre pouze 0:2. Do druhé poloviny jsme chtěli zlepšit aktivitu v útoku, ale tím jsme otevřeli místa v obraně a soupeř tyto chyby nekompromisně trestal. Z tohoto zápasu jsme odcházeli jako poražení a s turnajem se rozloučili.

Turnaj jsme zakončili na dobrém 8.místě z 16 účastníků v dorostenecké kategorii.

Komentář trenéra: „Do tohoto turnaje jsme vstupovali s cílem získat zkušenosti před sezónou, a také se snahou hrát nový systém v ostrém zápase. Na turnaji se mi líbilo odhodlání kluků bojovat, a také naše hra v obraně. Na druhou stranu však turnaj ukázal naši slabinu, a tou byla útočná hra, kde jsme se velmi málo prosazovali. Celkově však tento turnaj splnil účel, proč jsme na něj odjeli, a bonusem nám bylo solidní 8.místo.“

By Petr Stolín 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF