Klubové akce  |   8. září 2019

Florbalový kemp mládeže 2019

Florbalový kemp mládeže 2019

S blížícím se koncem prázdnin je neodmyslitelně spjat příměstský florbalový kemp pro mládež. Poslední srpnový týden sportovalo 58 dětí společně s 13 trenéry na zimním stadionu v Ústí nad Orlicí.

V pondělí 26.8.2019 to odstartovalo. Téměř šest desítek dětí nastoupilo na plochu zimního stadionu, kde byly seznámeni s programem a rozděleni do čtyř tréninkových skupin dle věku. Každý den se většinou skládal ze čtyř tréninkových jednotek – dvou na ploše s hokejkou a dvou venku na různých sportovištích dle fantazie trenérů. Proto mladí florbalisté byli k vidění na pilinovce, atletickém ovále nebo fotbalovém hřišti.

První dva dny patřily převážně k florbalové technice a koordinaci. Ve středu byl program obohacen překvapením, o kterém hráči do poslední chvíle nevěděli. V ranních hodinách nastoupili do autobusu, který všechny dovezl do nedaleké Litomyšl do FotbalParku. Každý obdržel fotbalový míč a vyrazil vstříc zábavě. Dvě hřiště s různou obtížností obsadili naši svěřenci a dle pravidel fotbalgolfu se snažili umístit míč do 18 jamek z přírodních i umělých překážek.

Ve čtvrtek nechyběly opět různé pohybové aktivity. Jednou z nich byl orientační běh, který se běžel v okolí fotbalového stadionu a všichni si tak mohli vyzkoušet orientaci na mapě. Sluníčko vydatně hřálo, a proto se tento den neobešel bez vodní bitvy, při které nikdo nezůstal v suchém triku.

Poslední den v rámci dopoledního bloku se uskutečnil námi známý a velmi oblíbený florbalový biatlon. Po obědě následoval očekávaný turnaj proti rodičům, kde všichni účastníci kempu mohli zúročit všechny své nově nabyté nebo zdokonalené dovednosti. Závěrem dne, a rovněž i celého kempu, byli všichni odměněni dárkem.

Radost ze hry, překonání sám sebe a úsměv na tváři – to vše a mnoho dalšího bylo denně k vidění, a proto se už nyní těšíme na další ročník kempu!

Střípky z celého týdnu jsou k vidění ve fotogalerii a nově i na videu.

By Lucie Fárníková 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF