Klubové akce  |  14. srpen 2019

Letní florbalové soustředění 2019

Letní florbalové soustředění 2019

O prázdninách nezahálíme! V polovině letních prázdnin tradičně proběhlo soustředění v Rokytnici v Orlických horách. S rostoucí základnou členů letošní soustředění proběhlo ve dvou cyklech. První cyklus patřil našim mladším a starším žákům. V druhým cyklu je vystřídali ženy, dorostenci, junioři a muži.

Srazem v neděli 28.7.2019 odstartoval první cyklus a jak pro mladší žáky, tak i pro straší žáky byly připraveny hned čtyři tréninkové jednotky. Program po celých 6 dní byl velice pestrý, stejně jako možnost využití různých sportovišť – hala, posilovna, aula, hřiště s umělým povrchem, fotbalové hřiště, tartan. Každý den měl v náplni dva tréninky v hale s možností třetího, který byl pojat jako „individuál“ pod vedením Vojty Šmída. Zde se všichni, s chutí se něco přiučit a zlepšit, věnovali střelbě a mnoha jiným základním dovednostem s florbalkou. Nechyběly ani ranní rozcvičky k nastartování celého těla pod pokličkou Dominika Zlesáka.

Celkem o 37 mladých florbalistů se staralo 9 trenérů z našich řad, kteří se věnovali nejen samostatným herním dovednostem a hráčským schopnostem, ale také koordinaci, rychlosti, síle a vedle samotného florbalu i různým všeobecným sportům. Vzhledem k pětifázovému někdy až šestifázovému tréninku k regeneraci posloužila  místní sauna. Program byl obohacen o různé týmové hry a stopovanou, u které se všichni velice pobavili. 

První cyklus končil v pátek večeří a již v sobotu ráno začali do Rokytnice najíždět starší kategorie. Jimi byli dorostenci, junioři, muži a ženy. Tréninky pro pět desítek hráčů měl na starost Jiří Typl a Petr Stolín, kterým k ruce byli ještě další 3 trenéři.

Tento druhý cyklus byl zaměřen více herně a tomu nasvědčovaly i 3 tréninky v hale každý den. Pro kategorii mužů toto soustředění bylo přípravou na mezinárodní turnaj Czech Open, na který společně odjeli do Prahy ještě v den skončení soustředění. Velká část tréninků patřila k trénování nového systému, k čemu napomáhala novinka pro letošní ročníku, a to videorozbory.

Oba cykly provázelo deštivé počasí, ale chuť a odhodlání nikomu déšť nesmyl. Všichni účastníci herně vyrostli, jednotlivé skupiny stmelily kolektiv a všichni se ve zdraví vrátili domů.

Fotky z 1. cyklu k nahlédnutí zde.

Fotky z 2. cyklu k nahlédnutí zde.

By Lucie Fárníková 

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF