Junioři  |  10. duben 2019

MISTŘI junioři

MISTŘI junioři

Neděle 7.4. patřila juniorům, kteří se vydali do Rtyně v Podkrkonoší s myšlenkou na mistrovský titul. Všichni jsme věděli, že pokud se nám dnes podaří porazit hráče FBC Dobré, tak nám titul už nikdo nevezme. A jak to dopadlo?

Orel Rtyně v Podkrkonoší x FbK Orlicko-Třebovsko 1:4 (0:2,0:2,1:0)

Do začátku utkání jsme vstoupili ospale, což bylo určitě způsobeno brzkým odjezdem a delší cestou. Trochu elixíru do žil nám vlil úvodní gól Tadeáše Vaňka za asistence Matyáše Holuba. V páté minutě jsme šli do oslabení a dali domácím možnost na srovnání, ale naše bezchybná obranná hra podpořená výborně chytajícím Karlosem to nepřipustila. Do konce první třetiny Dominik Zlesák, který dnes odehrál vynikající turnaj, vsítil uklidňující zásah, na který mu přihrál Vojta Šmíd. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry a svůj náskok zvýšili po brankách Tadeáše a Honzy Stolína. Ve třetí části se soupeř nadechl k náporu, ale ve snaze o zkorigování výsledku vždy narazil na dobrou obranu nebo skvělého brankáře. Po závěrečném klaksonu jsme se třemi body přiblížili k vytouženému titulu.

Branky: 3:52 Tadeáš Vaněk (Matyáš Holub), 9:31 Dominik Zlesák (Vojta Šmíd), 23:38 Tadeáš Vaněk (Dominik Zlesák), 25:06 Jan Stolín

FBC Dobré x FbK Orlicko-Třebovsko 2:4 (0:0,0:3,2:1)

První třetina byla poznamenána nervozitou z obou stran. FBC Dobré muselo vyhrát pro uchování naděje na první místo a naši kluci věděli, že musí dosáhnout aspoň remízu. Zhruba v polovině utkání nám soupeř nabídl možnost přesilové hry, kterou potrestal Honza Stolín. Od té chvíle z nás spadla nervozita a šli si za svým cílem. Naši touhu potvrdil krásným zakončením „pod víko“ Štěpána Kapoun a krátce poté využil přihrávku Vojty Šmída zpoza brány Dominik Zlesák. V poslední třetině Dobré přitlačilo na pilu a výsledkem bylo snížení nešťastně odraženým balónkem před naší brankou. Tlak stoupal a 5 minut před koncem došlo ke snížení na 2:3. Drama jsme nepřipustili a spolupráce Dominika se Štěpánem Martincem zatloukla čtvrtý hřebíček a cíl byl blízko. Dvě minuty před koncem přišla další přesilovka a to už jsme věděli, že výhra je naše. A mohly začít bujaré oslavy titulu...


Branky: 21:51 Jan Stolín, 25:24 Štěpán Kapoun (Karel Aubus), 27:08 Dominik Zlesák (Vojta Šmíd), 41:12 Štěpán Martinec (Dominik Zlesák)

Hodnocení druhého zápasu Jana Peroutky: "Do zápasu jsem nastoupili s odhodláním vyhrát, jelikož byl pro nás tento turnaj velmi důležitý. První třetina byla bez gólů, protože jsme moc nechodili do útoku. Druhou třetinu jsem se už trochu rozkoukali a každým gólem nám přibývalo sebevědomí. Třetí třetina byla napínavá, jelikož nám už docházely síly a dostali jsem dva góly, ale vzpamatovali jsem se a navýšili skóre na 4:2 . Dvě minuty před koncem jsem získali přesilovku, která trvala až do konce utkání. Po zaznění sirény jsem se všichni rozběhli k bráně a oslavovali."

Hodnocení hráče dne Dominika Zlesáka: "Do prvního zápasu jsme vstoupili s jediným cílem, zvítězit. Brzy jsme se dostali do vedení a náskok jsme si ohlídali. V zápasu proti Dobrém nám šlo o hodně a každý z nás to tušil. Soupeř s námi hrál vyrovnanou partii, ale díky skvělému Karlu Aubusovi, který opět zavřel bránu jsme si šli pro druhou výhru a titul v lize. Řekl bych, že s každým tréninkem a zápasem šla naše kvalita hry nahoru, na čemž má velký podíl i správná parta."

Hodnocení trenéra: "Plnili jsme do puntíku, co jsme si řekli před zápasem. Hráli jsme jako jeden tým a oproti jiným zápasům jsme předvedli skvělou obrannou fázi. Jsem rád, hlavně za kluky, že jsme si dva zápasy před koncem zajistili první místo."

By Martin Šmíd


SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF