Starší žáci  |   4. duben 2019

Strži „BÍLÍ“ zakončili sezónu 2. místem na domácím turnaji!

Strži „BÍLÍ“ zakončili sezónu 2. místem na domácím turnaji!

Tým stržů „BÍLÝCH“ pořádal poslední březnovou neděli domácí turnaj na palubovce v České Třebové. Tento turnaj byl také posledním v této sezóně. Po výhrách ve skupině proti České Skalici a Chrudimi jsme se utkali o 1. místo s mladšími žáky ze Sokolu Pardubice.

FbK Orlicko-Třebovsko – FBC Hvězdy Česká Skalice 8:0 (5:0)

V prvním zápase jsme nastoupili proti hráčům z České Skalice. Ti nás na minulé lize porazili nejtěsnějším možným rozdílem (2:1), a tak jsme jim měli co oplácet. Skvěle se nám povedl vstup do zápasu, už po půlminutě našel Kuba Šmíd přihrávkou Adama Borovičku, a ten se svou střelou nemýlil. O 3 minuty později se role aktérů prvního gólu prohodili – 2:0. Do konce první poloviny zápasu se ještě prosadil náš druhý útok. Nejprve Kuba Hlaváček doslova protlačil míček do branky, a poté vsítil hned 2 góly Tom Vaňous. V druhé polovině jsme trochu ubrali na tempu, ale zápas měli pevně pod kontrolou a soupeře nepouštěli téměř k žádné větší gólové příležitosti. Postupně se ještě prosadili Adam Borovička a Matyáš Kvapil. Ke konci zápasu tečoval střelu Tadeáše Honla Tom Vaňous, a ten tak mohl slavit jeho první hattrick ve velkém florbalu.

Branky: 0:33 Borovička (Šmíd), 3:45 Šmíd (Borovička), 4:30 Hlaváček (Vaňous), 7:18 Vaňous (Hlaváček), 7:50 Vaňous (Kvapil), 17:33 Borovička (Šmíd), 18:11 Kvapil (Hlaváček), 22:45 Vaňous (Honl)

FbK Orlicko-Třebovsko „BÍLÍ“ – FBK Piráti Sokol Chrudim 3:2 (3:0)

V druhém zápase jsme chtěli potvrdit dnešní střeleckou formu. Opět skvělý vstup a vedení po necelých 2 minutách zásluhou přihrávajícího Jonáše Ludvíčka a střílejícího Toma Vaňouse. Od té doby jako bychom se zasekli, přizpůsobili jsme se hře soupeře a neběhali. Nakopl nás až odvážný sólo únik Matěje Krčála, který se z velkého úhlu dokázal prosadit do sítě soupeře. O minutu později na Matěje navázal po nahrávce Adama Borovičky sváteční střelec Matěj Lána krásnou střelou z otočky. V druhé polovině jsme chtěli navázat na tu první, ale to se nám nedařilo. Pohyb stále nebyl tak dobrý, a proto jsme také z nedůrazu před brankou inkasovali hned 2x v rozmezí 3 minut. Soupeř se najednou dostal do zápasu. Hra byla velmi vyrovnaná, a náš jednogólový náskok především držel fantastickými zákroky Jonáš Svoboda. Čtvrt minuty před koncem jsme ubránili standardní situaci z nebezpečného prostoru před velkým brankovištěm, a tak jsme mohli slavit 1. místo ve skupině a očekávat finálový souboj na domácím turnaji!

Branky: 1:41 Vaňous (Ludvíček), 7:29 Krčál, 8:22 Lána (Borovička)

FbK Orlicko-Třebovsko „BÍLÍ“ – Sokol Pardubice C - MŽ 4:8 (2:4)

V dnešním finále jsme se střetli s mladšími žáky Pardubic. V této soutěži jsme je často nepotkávali, znali jsme je hlavně ze soutěže mladších žáků. Ovšem toto byl zcela jiný zápas. Jak už se potvrdilo v předchozích zápasech, měli jsme opět perfektní vstup. Po necelé minutě vstřelil gól Adam Borovička a ihned po něm Matyáš Kvapil. Soupeř však záhy snížil a do konce první poloviny stihl skóre zvrátit ve svůj prospěch – 2:4. Do druhé půle jsme vstupovali odhodlaně se snahou otočit skóre v náš prospěch. Přílišná snaha vstřelit gól se nám vymstila a soupeř nám zasadil tvrdý direkt v podobě 3 branek během 3 minut. Po přihrávce Toma Vaňouse ještě snížil Kuba Hlaváček, a v úplném závěru zápasu se při přesilové hře prosadil Adam Borovička. To však bylo ze zápasu vše a my museli skousnout hořkou finálovou porážku.

Branky: 0:53 Borovička, 2:15 Kvapil, 18:44 Hlaváček (Vaňous), 23:23 Borovička

Komentář trenéra: „Poslední turnaj sezóny jsme zakončili téměř nejlepším možným výkonem, a ještě navíc v domácí hale. Chyběla už tomu jen ta třešnička na dortu v podobě vítězství ve finále. Ale přesto musím kluky (a holky) pochválit za celý turnaj, za nasazení v zápasech, předvedenou hru, jak obrannou, tak útočnou práci, i za to že bojovali až do poslední vteřiny. Chtěl bych jim ještě touto cestou poděkovat za celou sezonu, že se nezalekli velkého florbalu a vletěli do něj s odhodláním a chutí. Všichni udělali oproti výprasku na prvním turnaji sezony obrovský posun, především získali cenné zápasové zkušenosti, které jistě zúročí v dalších sezónách.“

By Petr Stolín 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018