Ženy  |  24. březen 2019

Ženy si z Předměřic odvážejí tři body

Ženy si z Předměřic odvážejí tři body

V neděli 17.3.2019 tým žen FbK Orlicko-Třebovsko zavítal do Předměřic nad Labem, kde se mu podařilo vybojovat tři cenné body.

FbK Orlicko-Třebovsko – FbC Sokol Předměřice n/L    12:3 (3:3, 0:5, 0:4)

První třetina utkání byla zpočátku velmi vyrovnaná. První gól padl v 1. minutě, bohužel do naší brány. Hned po čtyřech minutách se však naší obránkyni Kláře Jebouskové podařilo dostat za asistence Lucie Kubištové míček do brány soupeřek. Skóre se tím vyrovnalo a záhy v 6. minutě se nám opět zadařilo, kdy Lucie Fárníková, za asistence Dity Špatenkové, dala druhý gól. U týmu soupeřek tento gól nezůstal bez jejich odezvy a v 7. minutě vstřelily gól do naší branky. Po pár minutách se podruhé podařilo vystřelit na bránu a dát gól Kláře Jebouskové za asistence Karolíny Kovářové. Koncem třetiny střílejí na naší bránu a dávají gól soupeřky. Skóre po první vyrovnané třetině bylo 3:3. V nadcházející třetině se bohužel více dařilo soupeřkám a povedlo se jim dostat pět gólů za záda naší brankářky. I když soupeřky vedly o pět gólů, náš tým neztrácel naději a bojoval. Obrat zápasu se ale bohužel nepovedl a zápas skončil 3:12 ve prospěch FbC Sokol Předměřice n/L.

Branky: 03:27 Jebousková (Kubištová), 05:37 Fárníková (Špatenková), 11:14 Jebousková (Kovářová)

FbK Orlicko-Třebovsko - IBK Hradec Králové B    6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Do druhého zápasu jsme vstoupily se vztyčenými hlavami po předchozí prohře, vzaly jsme si k srdci pokyny trenérky a konečně po dlouhé době hrály naši hru, kterou umíme. Hned ve 3. minutě otevřela skóre Lucka Kubištová, která nekompromisní střelou zařídila naše vedení. Nicméně, netrvalo dlouho a hráčky Hradce na náš gól odpověděly. Následná sólo akce Káji Kovářově skončila v bráně a opět jsme se dostaly do vedení. Většinu zápasu jsme držely míček a snažily se udržet zápas v našem tempu. Holky z Hradce si však nenechaly nic líbit a přidaly další góly. Ovšem, tuto neděli nekompromisní Klárka Jebousková přidala další gól, který byl tak říkajíc „do šatny“. Na začátku 3. třetiny skórovala Špatenková po dorážce skvostné střely Baciu. Bojovnice z Hradce vstřelily další dva góly, kterými se dostaly opět do hry. Nicméně, Kovářová s Blažkovou přidaly další dvě branky, v náš prospěch, které nám zajistily klidnější konec zápasu a my si tak mohly vychutnat tak vytouženou výhru.

Branky: 02:55 Kubištová (Horáčková), 20:21 Kovářová (Jiroušková), 29:29 Jebousková (Špatenková), 30:21 Špatenková (Baciu), 37:37 Kovářová, 39:53 Blažková (Špatenková)

Hodnocení trenéra: "Ačkoli děsivé skóre z prvního zápasu vypadá, že jsme po první třetině přestaly hrát, tak tomu tak není. Soupeřkám do naší brány spadlo vše a nám se opět nedařilo střelecky prosadit. Po smutné bilanci prohraných zápasů se nám proti Hradci podařilo opět okusit pocit výhry. A to je díky tomu, že každá na hrací ploše nechala vše - nevypustila souboj, bojovala o míček a hlavně střílela." 

By Klára Jebousková a Dita Špatenková

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018