Ženy  |  26. únor 2019

Nebylo to dobré, nebyly to góly


Dne 23.2. se tým žen vydal do nedaleké Skutče. První zápas ženy odehrály proti týmu Haga Ladies Pardubice, se kterým na prvním zápase sezóny vybojovaly remízu. Druhý zápas, který následoval po 20 minutové pauze byl proti týmu SK Slatiňany, který je na posledním místě v tabulce. Ženy nezvládly ani jeden ze zápasu a oba prohrály.

FbK Orlicko-Třebovsko - Haga Ladies Pardubice 1:7

Po vláčnější rozcvičce jsme nastoupily na hřiště ve dvou lajnách a s hráčkou z pole v bráně. Na začátku jsme předvedly nádherný florbal - přesné nahrávky, střely, zodpovědný přístup a napadání soupeřek. V čase 1:55 se z obrany vyřítila Helča Koníčková a díky jejímu osobitému stylu (jedinečná spolupráce nohy - florbalka) a nahrávce Káji Kovářové, dala náš první a jediný gól v zápase. Pardubicím netrvalo dlouho dorovnat a skóre 1:1 vydrželo do konce první třetiny. Druhá i třetí třetina byla výrazně horší a padal do brány gól za gólem. Většina gólu vznikla neobsazením hráček, které naše chyby potrestaly. Golmanka Barča Seifertová, byla šikovná, bohužel jsme ji občas nepodržely, a proto zápas skončil vysokou prohrou 7:1. 

Branky: 01:55 Koníčková (Kovářová)

FbK Orlicko-Třebovsko - SK Spartak Slatiňany 6:10

V druhém zápase tohoto dne jsme nastoupily proti týmu, který byl v tabulce na poslední příčce. Tento tým není florbalově zdatný, ale má něco, co některým hráčkám chybí. A to je chuť hrát, bojovat a vyhrát! Tento zápas měl spoustu skvělých akcí, které jsme nebyly schopné zakončit gólem. Zápas jsme prohrály vysokým skórem 10:6. A opět musím pochválit golmanku Šárku Nádeníkovou za odhodlanost a zákroky, které předvedla. 

Branky: 04:42 Koníčková (Kovářová), 10:35 Koníčková (Seifertová), 13:25 Špatenková (Baciu), 21:44 Kubištová (Baciu), 25:20 Špatenková (Horáčková), 35:39 Fárníková (Horáčková)

Ženy čekají ještě 4 ligy (Předměřice, Jaroměř, Rokytnice v Orl.horách, Česká Třebová) na kterých se budeme snažit nahnat nějaké body a neskončit na předposlední příčce v tabulce.

By Lucie Baciu

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018