Ženy  |   8. únor 2019

Ženy po dlouhé době opět bodovaly

Ženy po dlouhé době opět bodovaly

Ač naše cesta v sobotu 2.2.2019 do Hradce společná nebyla, tak na hřišti byl náš cíl společný. Odvezly jsme si tři body z neznámého prostředí.

FbK Orlicko-Třebovsko – IBK Hradec Králové B 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Do tohoto zápasu jsme šly s velkou odhodlaností. Hned po úvodní, námi vyhrané buly, se bohužel podařilo skórovat soupeřkám z Hradce. To jsme si nenechaly vůbec líbit a vyrovnaly jsme přímou střelou obránkyně Zuzany Horáčkové. Teprve jsme vstupovaly do 11. minuty a trenér domácích byl slyšet i přes hlasité fanoušky. Byla na něm vidět velká nervozita. Všechen ten dupot a křik na své hráčky mu byl přínosem, kdy se jejich druhou brankou dostaly do vedení. V druhé třetině zápas pokračoval v naprosto vysokém tempu. Padlo několik střel na obě branky. Byly jsme to my, komu se povedlo skákající míček dostat do soupeřovy branky. Tím bylo skóre opět dorovnáno, díky rychlému zareagování Daniely Blažkové. Do poslední třetiny zápasu jsme nastoupily jako na začátku, byly jsme na tom se soupeřkami stejně. Nebyl to lehký zápas, makaly jsme a tak jsme to chtěly pořádně zakončit. Hradecké gólmance se ke konci zápasu do branky dostal míček i od Radky Pavláskové a Dity Špatenkové.

Branky: 09:13 Horáčková (Špatenková), 22:14 Blažková (Kubištová), 31:30 Pavlásková (Nádeníková), 36:33 Špatenková (Fárníková)

Vyloučení: 0:2, využití: 0:0

FBK Jičín POHODA TEAM B – FbK Orlicko-Třebovsko 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Čekal nás zápas se silnými soupeřkami. Ačkoliv u nás před tímto zápasem byly předpoklady spíše záporné, za první branku v zápase se zasloužila Barbora Seifertová. S tímto výsledkem jsme pokračovaly až do druhé třetiny. Hned na začátku vytáhla skóre Dana Raisová. Ženy z Jičína, v žádném případě nebyly slepé a naši představu o přínosu tří bodů v náš prospěch, nám hned rozmazaly a to vyrovnáním na 2:2. Ukončením druhé třetiny bylo ošklivé zranění soupeřky z Jičína, způsobené vlastním zaviněním. Třetí třetinu zahájila Lucie Fárníková, míček do branky dostala tak obdivuhodným způsobem, že ze střídačky jsme postřehly pouze už jen vlající síť. Po této akci, kde jsme se dostaly do vedení, nám ubývalo sil a štěstí přestalo přát. Skóre se otočilo dalšími dvěma brankami soupeřek z Jičína. Ze zápasu jsme odcházely s hlavami nahoře. Bylo to velmi vyrovnané utkání, což jsme vůbec nečekaly a jsme na sebe pyšné. Teď už víme, že na to máme a výhra na nás čeká příště.

Branky: 11:33 Seifertová (Nádeníková), 19:22 Raisová (Špatenková), 33:51 Fárníková

Vyloučení: 0:1, využití 0:0

Komentář trenéra: "Několik zápasů v řadě se nám nedařilo vybojovat cenné body do tabulky soutěže. Proto nás výhra nad Hradcem opravdu těší, ovšem ještě větší radost máme z předvedeného zápasu s Jičínem. Klíčem byla bezpochyby velká zodpovědnost v obraně, napadání soupeře a tím vybojování mnoha míčků a především chuť vyhrát!" 

By Daniela Blažková

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
IFF