Junioři  |   6. únor 2019

„Sedm statečných“ juniorů

„Sedm statečných“ juniorů

V neděli 3.2. vyrazili junioři v dietní sestavě, ale o to s větším odhodláním do Hradce Králové.

FbK Orlicko-Třebovsko – FBC Skuteč 4:2 (0:1,3:1,1:0)

Už před zápasem bylo jasné, že dnes se nemůžeme s nikým pouštět do běžeckých dostihů a bude nám vyhovovat spíše pomalejší tempo s častějším přerušováním hry. Zodpovědně jsme bránili, střely z dálky pochytal Karel Aubus a snažili se o ohrožení soupeře po rychlých brejcích.

Před koncem 1. třetiny se soupeř ujal vedení po nechytatelné střele do šibenice. Naštěstí nás to nevyvedlo z míry a stále jsme byli trpěliví a čekali na své šance, které začínaly přicházet. Po pár neproměněných střelách se v 19. min. individuálně prosadil Štěpán Kapoun. Po 2 minutách tentýž hráč zvýšil po skrumáži na 2:1. Soupeř však téměř záhy vyrovnal šťastným gólem po dorážce před naší brankou.

Důležitý moment přišel v poslední minutě 2. části, kdy po luxusní přihrávce Vojty Šmída nekompromisně zavěsil Tadeáš Vaněk. Vedení 3:2 jsme si celkem s přehledem hlídali i s přispěním spolehlivého Karla Aubuse v brance. Uklidnění a rozhodnutí přinesla přesilová hra ve 39. min., kdy po biliárové akci po ose Vaněk – Holub – Kalous stačilo Štěpánu Kapounovi dobře nastavit florbalku na zadní tyči, a bylo vymalováno.

FbK Orlicko-Třebovsko - FBC Sion – DDM Nová Generace 10:3 (2:1,1:1,7:1)

Sil už opravdu nebylo mnoho, ale povzbuzeni výhrou nad Skutčí jsme šli do druhého zápasu zabojovat o další 3 body. Domácí tým na tom byl podobně, a tak se oboustranně čekalo, s čím přijde soupeř, a kdo zužitkuje rychlé protiútoky. Soupeř byl o poznání živější, a tak celkem spravedlivě se ujal v 7. min. vedení 1:0. Naštěstí se dlouho z vedení neradoval. O minutu později napřáhl Honza Kalous z poloviny hřiště a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Za další 2 minuty zapnul turbo motor Tadeáš Vaněk, který upláchl všem, a zastavil ho až nedovoleně soupeř v jasné šanci – trestné střílení. S tím si s přehledem poradil Vojta Šmíd a vedli jsme 2:1.

Houževnatý soupeř stále dobýval naši branku, kterou naštěstí střežil bezchybný Karel Aubus. V 17. min. si doslova šel odpočinout (lehnout) na 2. min. Matyáš Holub na trestnou lavici. Kluci tuto těžkou situaci zvládli a odpočatý Matyáš hned po návratu z trestné lavice zvýšil na 3:1 po nezištné přihrávce Vojty Šmída zpoza branky. Soupeř se však nevzdával a ještě do konce třetiny snížil na 2:3.

Závěrečnou třetinu jsme zvládli takticky skvěle. Důsledná obrana podpořená smrtícími brejky, které postupně proměnili Vaněk, Šmíd, Vaněk, Kapoun, Kapoun – 8:2. Tak proč nedat deset? Takže díky trochu bezhlavému útočení se ještě soupeři podařilo zkorigovat na 3:8, ale naši závěrečnou exhibici dotáhli do kýženého skóre góly Honzy Kalouse a Matyáše Holuba – 10:3!!!

Hodnocení trenéra: „Ačkoliv jsme odjížděli bojovat o 1. místo v tabulce, počet hráčů tomu opravdu neodpovídal. Naštěstí kluci k zápasům přistoupili maximálně zodpovědně a nechali na palubovce doslova vše. Rozhodla naše bojovnost, obětavost a efektivita, podpořená skvělým Karlem Aubusem za zády. Kluci díky – 6 bodů je zlatých…“

By Josef Kvapil 

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018