Starší žáci  |   3. únor 2019

První turnaj po novém roce pro MODRÉ


V neděli 27.1 2019 se sešel tým “MODRÝCH” na vlakovém nádraží Ústí nad Orlicí, aby se vydal na 4 těžké zápasy do Pardubic. Hráčů se sešlo pomálu, ale i tak se odehrál z naší strany dobrý florbal, který si všichni především užili.

FbK Orlicko-Třebovsko Modří - FbK TJ Svitavy 2:3 (1:0)

Náš první zápas se odehrál ve vysokém tempu, kde nervozitu a zbrklost střídaly pěkné individuální akce na obou stranách. V první polovině jsme se střelou z poloviny hřiště prosadili my, když gól dal Jiří Vaňous. Do druhé půlky jsme nastoupili s odhodláním, více jsme hru uklidnili, a to nám přineslo gól, který dal benjamínek našeho týmu Aleš Kulhavý. Hráči Svitav začali neúprosně tlačit na naši obranu a bohužel se jim podařilo skórovat. Tento gól nás rozhodil a během necelé minuty jsme dostali další dva góly, které stanovily výsledek zápasu 2:3 pro Svitavy

Branky: 8:41 Jiří Vaňous (Filip Šalda), 14:04 Aleš Kulhavý (Lukáš Říha)

FbK Orlicko-Třebovsko Modří - Sokol Pardubice C - MŽ 8:0 (2:0)

Po závěrečném neúspěchu v předchozím zápase jsme měli chvilku na to se vzpamatovat a s čistou hlavou nastoupit do nového zápasu. Do tohoto souboje jsme nastupovali jako mírní favorité. Bohužel první třetina z naší strany byla uspěchaná, hráli jsme každý na sebe, a proto jsme po první třetině vedli “pouze” 2:0 po gólech Vaška Sýkory a Jirky Vaňouse. Po výrazné domluvě trenérů byla druhá část lepší. Hráli jsme lehčeji, a ačkoliv byl soupeř důsledný v obraně a v útoku předvedl také své umění, vyhráli jsme tuto polovinu 6:0 a celkově 8:0.

Branky: 5:34 Václav Sýkora (Adam Jebousek), 9:33 Jiří Vaňous (Štěpán Šmétka), 10:14 Adam Jebousek (Luboš Kovář), 11:05 Štěpán Šmétka (Lukáš Říha), 12:06 Lukáš Říha (Aleš Kulhavý), 12:51 Vojta Štantejský (Adam Jebousek), 15:51 Václav Sýkora, 18:27 Vojta Štantejský (Jiří Vaňous)

Orel Rtyně v Podkrkonoší - FbK Orlicko-Třebovsko Modří 4:3 (2:2)

S bilancí jedna prohra a jedna výhra jsme vstupovali do 3. zápasu. Čekal nás houževnatý soupeř, což od prvního buly bylo znát. Díky okolnostem jsme vstupovali do zápasu bez 2 střeleckých opor, o to víc se kluci snažili plnit si své obranné i útočné povinnosti. Bohužel ihned po prvních 5 sekundách hry jsme dostali gól, když soupeř nekompromisně zavěsil do rohu branky. Hrál se florbal plný šancí a pěkných akcí na obou stranách. Vyrovnávací branku vstřelil Jirka Vaňous po pěkné nahrávce Filipa Šaldy. Soupeř ale okamžitě vrátil vedení na svoji stranu. Ovšem to by proti soupeři nesměl stát malý ale šikovný Aleš Kulhavý, který výstavní kličkou vyrovnal. Druhá polovina byla o dost opatrnější do vedení šli opět hráči Rtyně, ale opět se nám podařilo vývoj utkání vyrovnat. S blížícím se koncem zápasu nám docházeli síly, a toho využil soupeř, když 40 sekund před koncem rozhodl a dal gól na 4:3.

Branky: 3:08 Jiří Vaňous (FIlip Šalda), 4:03 Aleš Kulhavý, 17:15 Luboš Kovář

FbC Hradec Králové B - FbK Orlicko - Třebovsko Modří 4:6 (0:1)

Jak jsme již tušili, celý turnaj byl velice vyrovnaný. Jinak tomu nebylo ani v tomto zápase. Hradec měl výškovou převahu, což bylo znát, ale přeci jen jsme skórovali jako první my. Začátek druhé poloviny byl velice zajímavý, během minuty a půl padly 4 branky a skóre bylo 3:2 pro Hradec. Hra se přelévala, skóre vyrovnané díky gólu Filipa Šaldy. V 6 a 7 minutě druhé poloviny opět padaly branky, nejprve jsme zvýšili, poté Hradec vyrovnal a tuto dvouminutovku zakončil Jirka Vaňous gólem na 5:4. V závěru jsme si zahráli druhou přesilovku v zápase, kterou využil opět Jirka Vaňous, díky kterému jsme vyhráli 6:4.

Branky: 1:48 Vojta Štantejský, 10:14 Luboš Kovář, 14:12 Filip Šalda (Jiří Vaňous), 16:14 Luboš Kovář, 17:15 Jiří Vaňous, 18:56 PP Jiří Vaňous (Lukáš Říha)

Komentář trenéra: "Celý turnaj byl velice vyrovnaný, jako velké plus beru to, že jsme se dokázali vyvarovat veškerým vyloučením. Samozřejmě máme nějaké poznatky na čem zapracovat, v čem nás soupeři předčili, nebo v čem jsme je dokázali předčít my. Hlavní je, že kluci si turnaj užili, zastříleli si a z haly jsme mohli odejít s tím, že jsme odehráli dobrá utkání."

By Daniel Suchý

Dále čtěte

SalmingStore.cz
Český Florbal
WFC 2018
Vstupenky MS 2018