Stržky si ze Rtyně přivezly výhru, prohru i remízu

Starší žákyně okusily chuť výhry, remízy ale i prohry.

Orel Rtyně v Podkrkonoší vs. FbK Orlicko-Třebovsko 3:10
(3:7, 0:3)

První zápas jsme začali velice aktivně, kdy už ve 3. sekundě se prosadila brankou Šárka Stolínová a za dalších 40 sekund jsme vedli už 2:0 gólem Judity Klementové. Celý zápas holky hrály velmi dravě a sebejistě, celý zápas určovaly tempo hry. Ve druhé polovině skvěle zachytala naše gólmanka Klára Dvořáková a Rtyni už nedovolila skórovat. Nejproduktivnější hráčka Šárka Stolínová nakonec v tomto zápase zaznamenala 4 branky.

Branky a asistence: 00:03 Klára Nyklíčková, 00:43 Judita Klementová, 03:33 Judita Klementová, 07:57 Eliška Mačátová (Kateřina Broulíková), 08:13 Šárka Stolínová (Kateřina Broulíková), 08:43 Petra Čečotková, 10:57 Šárka Stolínová, 12:51 Šárka Stolínová, 17:05 Simona Stojanová (Tereza Čápová), 18:04 Šárka Stolínová

Finance Novák FBK Jíčín vs. FbK Orlicko-Třebovsko 7:6
(3:4, 4:2)

Ve druhém zápase byly holky opět velmi aktivní, ale nedařilo se nám to zúročit góly. Dlouho se hrálo bez branek, kdy gólmanky obou týmu nedovolily hráčkám skórovat. První polovinu ale gólově otevřel soupeř a my jsme vždy dotahovali. Konec první poloviny nám vyšel a do přestávky jsme šli s jednogólovým vedením. Začátek druhé půle nám vůbec nevyšel, soupeřky čtyřmi góly otočily zápas a v sedmé minutě jsme prohrávali 7:4. Holky to ale nevzdaly a po menších úpravách v sestavách jsme během 14 sekund snížili na rozdíl jedné branky. Konec zápasu patřil nám, ale skvělý výkon soupeřovi gólmanky nám nedovolil zápas otočit pro náš prospěch.

Branky a asistence: 05:44 Karolína Hanzlíčková, 08:19 Šárka Stolínová (Kateřina Broulíková), 10:02 Eliška Mačátová (Karolína Hanzlíčková), 10:54 Karolína Hanzlíčková (Eliška Mačátová), 19:30 Michaela Hanzlová (Judita Klementová), 19:44 Šárka Stolínová (Eliška Mačátová)

FBC TJ Draci Lanškroun vs. FbK Orlicko-Třebovsko 7:7
(4:4, 3:3)

Třetí zápas jsme opět začali aktivně a opět se hned po úvodním buly prosadila Šárka Stolínová. Ve 4. sekundě jsme se ujali vedení a za dalších 30 sekund jsme vedli 2:0. Za další dvě minuty to vypadalo nadějně, kdy se prosadila Simona Stojanová a vedli jsme 3:0. Bohužel jsme trochu polevili v aktivitě a soupeř toho využil ke zvýšení tlaku, které vedlo ke skórování do naší brány. Za stavu 2:3 došlo k nešetrnému zákroku soupeřky na naší gólmanku Kláru Dvořákovou, kdy ji hrubým seknutím florbalkou zranila pravou nohu a od té doby se Klára nedokázala přesouvat v brankovišti. Do přestávky soupeř srovnal a do druhé půle jsme vstoupili za stavu 4:4. Ve druhé polovině opět soupeř využil zranění naší gólmanky a šel do dvoubrankového vedení. Dalším hrubým zákrokem soupeře došlo ke zranění ruky Judity Klementové. Holky to ale nevzdaly a bojovností se nám vždy podařilo vyrovnat skóre. Nakonec v poslední vteřině Eliška Mačátová smolně trefila tyčku soupeřovi branky a zápas skončil remízou.

Branky a asistence: 00:04 Šárka Stolínová, 00:33 Šárka Stolínová (Eliška Mačátová), 02:11 Simona Stojanová (Eliška Mačátová), 09:12 Šárka Stolínová (Eliška Mačátová), 20:43 Kateřina Broulíková (Eliška Mačátová), 21:52 Šárka Stolínová (Kateřina Broulíková), 23:44 Simona Stojanová (Eliška Mačátová)

Hodnocení trenéra:Holky celý den makaly a na některých byl vidět velký hlad po míčku, který ale končil snahou bez nahrávky projít celé hřiště, a to pak stojí zbytečně hodně sil bez velkého efektu. Holky měly velkou chuť útočit, ale občas zapomínaly přepnout do obrany. Jakmile jsme začali hrát jednoduše a týmově, tak to přineslo vytoužené ovoce - góly. V posledním zápase musím ocenit výkon naší gólmanky, kdy i přes zranění a s velkou bolestí ve tváři, zápas dochytala a dovedla nás k remíze. Dále stojí za zmínku výkon našich nejproduktivnějších hráček a to 10 vstřelených branek Šárky Stolínové a 7 nahrávek Elišky Mačátové.“