První úspěch juniorek v sezóně

Dne 11.2.2024 se juniorky z Orlicko-Třebovska vydaly na dlouhou cestu do Mladé Boleslavi, kde se dočkaly sladké odměny za svou tvrdou práci.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Tatran Střešovice B 0:9
(0:3, 0:4, 0:2)

Ikdyž výsledek s tímto soupeřem byl stejný jako poslední zápas, výkony holek se výrazně zlepšily. Měly jsme daleko více brankových šancí a pěkných akcí, protihráčky však byly úspěšnější. První třetina skončila 0:3. Ve druhé třetině byla vyloučena hráčka Tereza Nováková za sekání a během toho na nás bylo provedeno trestné střílení, které však hráčka Tatranu neproměnila. Druhá třetina skončila 0:4.

Ve třetí třetině hráčky Tatranu přidaly ještě dva góly a zápas skončil 0:9 v náš neprospěch. Bohužel, se opět ukázal náš problém v zakončení a soupeř každou chybu neomylně trestal.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Finance Novák FBK Jičín 9:1
(2:1, 3:0, 4:0)

V druhém zápase se holkám dařilo výrazně lépe. Měly spoustu dobrých akcí, které skončily gólem. Zápas nebyl, tak rychlý jako předchozí a došlo i na změnu v sestavě. První třetina skončila 2:1 pro nás, po dvou gólech Denisi Nádvorníkové a jednom nájezdu, který proměnila hráčka Jičína.

Ve druhé třetině byla vyloučena naše hráčka Tereza Nováková za špatné střídání, holky však oslabení ubránily, bez větší šance soupeře. Následovalo vyloučení hráčky Jičína za sekání, které přineslo pro nás neúspěšnou přesilovku. Hned za čtvrt minuty následovala další přesilovka, před kterou jsme si vzaly time-out, abychom si vyjasnily, co chceme hrát a daly branku. To se nám povedlo a přesilovka byla pro nás tentokrát úspěšná. Druhá třetina skončila 0:3 po dvou brankách Terezy Novákové a dovršenému hattricku Denisi Nádvorníkové.

Ve třetí třetině pak holky své vítězství ještě potvrdily přidáním čtyř gólů, kdy přidala dvě branky Tereza Nováková. Na soupeři byla vidět značná únava. Poslední branku přidala Anna Jůzová po krásné souhře s Denisou Nádvorníkovou. Konečný stav utkání byl 9:1 v náš prospěch a je to pro nás odrazový můstek do druhé poloviny sezóny.

Branky a asistence: 06:28 Denisa Nádvorníková (Anna Krejčová), 09:39 Denisa Nádvorníková (Tereza Nováková), 22:29 Tereza Nováková (Nikola Matyášová), 26:09 Tereza Nováková (Denisa Nádvorníková), 28:20 Denisa Nádvorníková (Anna Jůzová), 39:43 Tereza Nováková (Valentýna Hůlková), 40:46 Denisa Nádvorníková, 40:54 Tereza Nováková (Aneta Zbránková), 41:47 Anna Jůzová (Denisa Nádvorníková)

Komentář trenérky Abigail Faltové: „První zápas nebyl úplně podle našich představ, ale těší mě, že výkon holek se proti tomuto soupeři je pokaždé lepší. Druhý zápas byl úplně něco jiného, udělaly jsme pár změn v sestavě, což holkám prospělo. První výhra je pro nás cenná a věřím, že pro holky motivační do dalších zápasů.“