OTSnipers
15:5(7:0,5:1,3:4)
so 17. 2. 2024 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 22. kolo

Poslední představení v Divizi

V sobotu 17.2.2024 mohli diváci naposledy tuto sezónu vidět na domácí palubovce tým mužů.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Snipers Třebíč 15:5
(7:0, 5:1, 3:4)

Bodově vyrovnané týmy se shodným počtem bodů se střetli v posledním zápase sezóny a to na domácí půdě FbK Orlicka-Třebovska. Již na začátku první třetiny bylo jisté, že půjde i pro fanoušky o velmi zajímavé utkání, ve kterém o góly nebude nouze. I když bylo jisté, že oba týmy sestupují pro příští sezónu do Regionální ligy, tak ani jeden tým nechtěl skončit na posledním místě tabulky a touha o zisk posledních bodů byla veliká.

Domácí na nic nečekali a již ve 3. minutě utkání střílí první gól utkání Tomáš Martinásek po přihrávce Jakuba Šmída. Martinásek jednou vystřídal a po svém návratu na hřiště za asistence druhého Šmída zvyšuje na 2:0. Poté se rozjel pro domácí gólový stroj, kdy se i brankář Jonáš Marek blýsknul hezkou přihrávkou na Petra Mináře a ten dvě minuty před koncem první třetiny zvyšuje již na 7:0 pro domácí.

Do druhé třetiny nastoupilo opět lépe domácí mužstvo, kdy v čase 20:47 navyšuje skóre bratrské duo Šmídů. O dvě minuty déle kompletuje svůj hattrick starší z bratrů Šmídů, Vojtěch. Hosté se poprvé prosadili až po vyloučení domácího Tomáše Langera, kdy ve 27. minutě upravují skóre na 10:1. Do konce utkání jsme viděli ještě pár gólů a také například další výhoz končící asistencí domácího brankáře. Do šatny se odcházelo za stavu 12:1.

V poslední třetině jsme byli svědky šesti vyloučení téměř v řadě, kdy byl vyloučen i domácí trenér. I přesto domácí zvládli tlak, který přicházel ze strany hostů, kteří chtěli s vyvíjejícím se stavem zápasu ještě něco udělat. Ke konci zápasu došlo pouze o estetickou úpravu skóre a také se blýsknul Vojtěch Šmíd již šestou brankou a dovršil tak druhý hattrick v zápase, který nakonec skončil 15:5 pro domácí, kterým s 19-ti body patří předposledním místu tabulky Divizní soutěže skupiny D.

Branky a asistence: 03:24 Tomáš Martinásek (Jakub Šmíd), 05:36 Tomáš Martinásek (Vojtěch Šmíd), 07:59 (P) Jakub Šmíd (Vojtěch Šmíd), 08:27 Adam Borovička (Tomáš Langer), 14:56 Tomáš Langer (Štěpán Kapoun), 17:41 Vojtěch Šmíd (Jan Machatý), 17:58 Petr Minář (Jonáš Marek), 20:47 Vojtěch Šmíd (Jakub Šmíd), 23:27 Vojtěch Šmíd (Jan Machatý), 25:52 Vojtěch Šmíd (Jan Machatý), 36:34 Vojtěch Šmíd (Jonáš Marek), 38:37 Jakub Šmíd (Matyáš Holub), 50:26 Vojtěch Šmíd (Tomáš Martinásek), 55:21 (O) Jakub Šmíd (Vojtěch Šmíd), 59:22 Adam Borovička (Jakub Šmíd)

Komentář trenéra Martina Šmída: „Utkání o poslední místo v tabulce, dopadlo lépe pro nás. Od začátku jsme byli lepším týmem a šli si pro závěrečné vítězství. Bohužel se divizí loučíme, ale uděláme vše pro návrat. Děkujeme super fanouškům za podporu, kterou nám celou dobu projevovali.. Soupeři a rozhodčím za utkání.“