Související zápasy

Dorostenci A vyrazili na další dvě kola do Prahy

Na dorostence čekala dvě kola ligových utkání v Praze a to 13. a 27. ledna. Jak se jim vedlo?

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FbC Skuteč 4:3pn
(0:0, 2:1, 1:2)

V sobotu 13.1. vyrazili Dorostenci A na další dva ligové zápasy do Prahy. V prvním utkání poměřili své síly s týmem FBC Skuteč. Celý zápas jsme měli lehce navrch a po dvou gólech M. Bouška jsme se dostali do vedení. Skutči se podařilo vyrovnat a 52 vteřin před koncem, když už trenéři přemýšleli, koho poslat na nájezdy, se po naší chybě dostali do vedení. Už to vypadalo na ztracený zápas, ale kluci to nevzdali a vteřinu před koncem vyrovnali. V následujících nájezdech se trefil Boušek, Kvapil i Filip a zápas jsme vyhráli 4:3pn.

Branky a asistence: 19:37 Marek Boušek (Tomáš Vaňous), 23:27 Marek Boušek (Matyáš Kvapil), 44:59 Matyáš Kvapil (Sebastian Filip)

SOKOLI Pardubice vs. FbK Orlicko-Třebovsko 6:3
(2:1, 1:1, 3:1)

I v druhém zápase v Praze jsme narazili na východočeský tým, a to SOKOLI Pardubice. Zápas se hrál ve vysokém tempu, Pardubice měly více ze hry a dostaly se do dvoubrankového vedení. I my jsme si ale dokázali vytvořit šance a M. Boušek snížil na 1:2. Ve druhé třetině nám soupeř zase o gól odskočil, ale my jsme se gólem S. Filipa stále drželi v kontaktu. Třetí třetina vyzněla lépe pro soupeře a vstřelil ještě 3 góly. Nám se podařilo už jenom upravit skóre gólem M. Kvapila a zápas jsme prohráli 6:3.

Branky a asistence: 06:53 Marek Boušek (Jakub Flídr), 23:46 Sebastian Filip, 37:45 Matyáš Kvapil

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Horní Počernice Orka 1:4
(0:3, 1:0, 0:1)

Další dva zápasy se hrály o dva týdny později a to 27. 1. V prvním zápase jsme narazili na - pro nás neznámý tým - Orku z Počernic. Orka hraje pravidelně první a druhý koš, a tak jsme měli k soupeři respekt. Bohužel, jsme si do zápasu přinesli i trochu smůlu a soupeř už od 22. vteřiny vedl 0:1, kdy lehká střela po zemi přeskočila gólmanovi ruku. Smůla se nám lepila na paty a odrazem míčku od paty našeho obránce se soupeř dostal do dvougólového vedení. Poté se hra trochu vyrovnala a i my se dostali do šancí, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Soupeř po krásné kombinaci a tentokrát pěkném gólu zvýšil na 0:3. Ve druhé třetině jsme měli více ze hry my a gólem J. Kubíčka jsme snížili na 1:3. Vyrovnaná druhá třetina a velké množství šancí na naší straně stav nezměnil. Více gólů se nám vstřelit nepodařilo a tak jsme prohráli 1:4.

Branky a asistence: 20:21 Jáchym Kubíček (Tomáš Vaňous)

OLYMP FLORBAL vs. FbK Orlicko-Třebovsko 5:4
(2:2, 1:1, 2:1)

Poslední zápas tohoto kola nás čekal domácí tým OLYMP. Od začátku se hrálo tvrdě a rozhodčí pouštěli spoustu tvrdých zákroků. Celý zápas jsme dotahovali, kdy na 1:1 srovnával Kuba Flídr, na 2:2 S. Filip a na 3:3 Kuba Udržal. Bohužel, i v tomto zápase se nám lepila smůla na paty a po smolných gólech nám soupeř odskočil o dva góly na 5:3. Ani to nás nepoložilo a 7 minut před koncem snížil svým druhým gólem Kuba Udržal na 5:4. Dostali jsme se do tlaku a snažili se vyrovnat. Čtyři minuty před koncem se probudili rozhodčí a řekli si, že začnou pískat. Tak po souboji rameno na rameno, kterých bylo v tomto zápase spousta, vyloučili našeho hráče dokonce na 2+2 minuty a o zápase se zdálo rozhodnuto. I tak se nám podařilo ve hře čtyři proti pěti vyrovnat. Rozhodčí nejprve gól uznal, aby ho pak po diskusi se soupeřem a druhým rozhodčím odvolal. Odůvodnění bylo, že údajně došlo k faulu, který sice ani jeden rozhodčí neviděl, ale oba ho slyšeli. Je smutné, že i v 1. lize dochází k takovýmto rozhodnutím, které ovlivňují výsledky. V tomto zápase nakonec domácí zvítězili 5:4.

Branky a asistence: 07:56 Jakub Flídr (Jan Pospíšil), 12:35 Sebastian Filip (Jáchym Kubíček), 29:29 Jakub Udržal, 38:11 Jakub Udržal

Hodnocení trenéra: „Kluci se poprvé podívali do 2. koše a převedli, že dokáží sehrát vyrovnaná utkání s týmy z prvního koše. S ohledem na blížící play-off je to velmi důležité. Škoda, že jsme pozici v druhém koši neudrželi, protože zápasy byly celkem vyrovnané.“